Burun estetik ameliyatı için doktor seçerken nelere dikkat edilmeli

Burun estetik ameliyatı için doktor seçerken nelere dikkat edilmeli

Burun estetik ameliyatı, beklentinin yüksek olduğu bir kozmetik cerrahi işlemdir. Sonuçta, kişi kendisinde en iyi estetik sonuçlar bekler.Burnum harika görünüyor ama üzerinden nefes alamıyorum”. Bu başarısız bir estetik ameliyatı demektir. Çünkü burun için hem fonksiyon hem de estetik konusunda yeterli bir cerrah bulmak önemlidir.

Burun fonksiyonlarını en düzgün şekilde yerine getirirken, estetik olarak yapılabilecekler konusunda size karşı en dürüst olacak cerrah bulmak önemlidir. Yapılan cerrahi işlem estetik açıdan her zaman kişinin istediği şekilde sonuç vermeyebilir. Ciddi bir fonksiyonel bozukluğu da beraberinde getirebilir. Hatta bazı durumlarda hasta için nefes almak bile bir kâbusa dönüşebilir. Yapılacak burun ameliyat sonrasındaki görseli kişinin yaş, cinsiyet, etnik yapı ve yüzün anatomik yapısına uygun olması gerekir. Bu bağlamda kişiyi en doğru şekilde bilgilendiren, burnun nasıl olması gerektiğini konusunda en doğru yönlendirmeyi yapan cerrahı bulmak gerçekten önemlidir.

Burun estetiği ameliyatı belki de hayatınızda alacağınız en önemli kararlardan biridir. Bu kararı verirken doğru cerrahı seçmede göz önüne almanız gereken bazı kurallar vardır. Bunlar cerraha yönelik kurallardır. Bu nedenle doktorunuzu çok iyi araştırmanız gerekir.

Bu tür ameliyatlarda cerrahın hem fonksiyonel hem de estetik cerrahide başarılı olması önemlidir. Bu nedenle de ister plastik cerrah olsun, ister kulak burun boğaz cerrahisi uzmanı olsun bu işle uğraşan tüm ‘’kozmetik cerrah” ların bu konuda iyi bir eğitim almış olması gerekmektedir.

Burun Estetiği ile uğraşan cerrahlar önemli deneyim ve öngörülebilir sonuçlar elde etmek için eğitim alır. Bu öngörülebilirlik önemlidir. İyi bir cerrah yaptığı burun estetik ameliyatlarıyla ilgili hastalarının ameliyat öncesi ve sonrası durumlarını fotoğraflarla gösteren bir portföye sahip olmalıdır. Karar vermeden önce cerrahın bu portföyünü görünüz. Bu sonuçlara sizde ameliyat sonrası durumunuz hakkında öngörü sahibi olabilirsiniz.

Doktorunuzla sağlıklı bir iletişim kurabilmek de önemlidir. Bu iletişimde rahat olmalı ve güven duymalısınız. Böylece hedeflerinizi, beklenti ve isteklerinizi anlayan biriyle kendinizi çok daha stressiz olarak ameliyata hazır hissedersiniz.

İyi bir uzman diyebilmek için, cerrahın bu konuda yüksek sayıda ameliyat yapmış olması gerekir. Bu onun beklentilerinize cevap verecek düzeyde yüksek işlem gücüne ulaşması demektir. Konusunda 15 yıl (tercihen 10 en az 5 yıl) boyunca burun estetik ameliyatı yapmış olmalıdır. Özel tekniklere hakim ve tecrübeli olmalıdır. Gelişmiş burun estetiği tekniklerinde deneyimli olmalıdır. Daha önce başarısız bir burun estetiği ameliyat olmuş kişilerin revizyon ameliyatlarında, vücuttan gref kullanımında yeterli tecrübeye sahip olmalıdır.

Cerrah ameliyathanede yaptığı işten tamamen tatmin olana kadar işlemi bitirmeyecek sabra sahip olması gerekir. Yani cerrahın yaptığı iş önce onun içine sinmelidir.

Sonuç olarak cerrahınızın fonksiyonellik (nefes alan bir burun) ve görsellik (kozmetik beklenti) unsurlarının hepsini sağlayabilecek bilgi ve birikime sahip olmalıdır.

  • Yazıyı Beğendin mi?  15

Benzer Yazılar

Bu yazıya henüz yorum yapılmamıştır, ilk yorumu yapmak için tıklayın.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

*
*