Burun Estetiği (Ultrasonik Burun Estetiği)

Burun Estetiği (Ultrasonik Burun Estetiği)

Burun estetiği yani rinoplasti, burun septumundaki deviasyon benzeri tıbbi sorunların düzeltilmesi ve burun özelliklerinin iyileştirilmesi adına yapılan cerrahi bir operasyondur. Burun görünümünün iyileştirilmesi adına birçok hasta rinoplasti ameliyatı yaptırmaktadır.

Burun estetiği, burnun mevcut olan görünümünü geri kazanmak ve burnun fonksiyonlarını iyileştirmek amacı ile burun kemiği ve kıkırdağını yeniden şekillendirme uygulamasıdır. Burun estetiği operasyonları güvenli ve komplikasyonları bulunmayan uygulamalardır.

Burnunuzun çok fazla kalın veya çok fazla ince olmasından dolayı orantısız duruyorsa, burnunuzda göze çok hoş gelmeyen bir kemer var ise ve burnunuzun uç kısmı dışarı doğru sarkık ise burun estetiği yaptırmanız gerekmektedir. Çünkü tüm bu sorunların çözümü burun estetiğinde yani rinoplasti de saklıdır.

Burun estetiği ameliyatı sürecinde hastanın burnundan belirli bir miktar kemik ve kıkırdak çıkarılır. Ya da çıkartılmadan yeniden şekillendirilerek burun düzeltilir. Çoğu burun ameliyatı sırasında burun içerisine tampon yerleştirilir. Eğer tampon yerleştirilmiş ise ameliyattan sonraki sabah hemen bu tampon çıkartılır. Burun ateli burun ameliyatından 7 gün sonra çıkartılır. Ameliyattan sonraki bu dönemde burun kanatlarına bant uygulaması yapılır. Bu süreç içerisinde bu bantlarda çıkarılır. Bazı hastalarda görülen morluk ve şişlik ameliyattan sonra hızlı bir şekilde kaybolacaktır.

  • Yazıyı Beğendin mi?  24

Benzer Yazılar

Bu yazıya henüz yorum yapılmamıştır, ilk yorumu yapmak için tıklayın.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

*
*