Yaz Aylarında Burun Estetiği Yaptırılır mı?

Yaz Aylarında Burun Estetiği Yaptırılır mı?

“Yaz aylarında burun estetiği yaptırılır mı?” böyle bir isteği olan kişilerin en fazla araştırdığı sorulardandır. Yaz aylarında yüz bölgesine estetik operasyon yaptırırken uyulması gereken bazı tavsiyeler vardır.

“Yaz aylarında burun estetiği yapılabilir mi?” sorusunun cevabı, “Evet, yapılabilir.”

Havaların nemli – kuru ya da sıcak – soğuk olmasının, yaz mevsiminde estetik ameliyat olma hususunda pozitif ya da negatif bir etkisi yoktur. Yazın sıcaktan, kışın da soğuktan korunmak için önlemler almak yeterlidir.

Yüz bölgesine yapılan estetik ameliyatlarda, nekahet döneminde, bronzlaşmak maksadıyla güneşe maruz kalınmamalıdır. Burun estetiği ameliyatı olun ya da olmayın yaz aylarında çok fazla güneşe maruz kalmamalısınız. Çok yoğun sıcaklarda ise 50 koruma faktörlü güneş koruyucu krem kullanmalısınız.

Burun estetiği ameliyatının ardından burunda bir hafta alçı olmaktadır. Operasyonun iyileşme sürecinde şişlikler de olabilmektedir. Bu nedenle deniz tatiline gidecekseniz ya da güneşe maruz kalacağınız bir tatil planlıyorsanız ameliyattan 1 ay sonraya ertelemeniz gerekir. En güzeli ise tatilden sonra burun estetiği ameliyatı yaptırmaktır.

Burun estetik ameliyatının ardından 2 ay kadar güneş gözlüğü kullanmak gerekir.

Bütün operasyonlarda, tıbbi şartlara uygun olarak belirli bir derecede ameliyathane şartlarının olması gerekmektedir. Zamanımızda özel yalıtım ve soğutma sistemleriyle ameliyat şartları istenilen derecede ayarlanabilmektedir. Bu nedenle yaz mevsiminde ameliyathane şartları bakımından ameliyat olma hususunda mani yoktur.

Burun estetiği ameliyatları ardından, plastik cerrahi doktorunun sizin için belirttiği süreden sonra denize girme imkanınız varsa, bu durum iyileşme sürecinizi hızlandırır. Çünkü deniz suyu, burun içinde oluşan kabuklanmaların temizlenmesi ve nefesin iyice açılması bakımından iyileşme sürecine çok yardımcı olmaktadır. Estetik burun ameliyatından 3 – 4 hafta geçtikten sonra plastik cerrahi uzmanının tasdikiyle denize girmekte sakınca bulunmamaktadır.

  • Yazıyı Beğendin mi?  3

Benzer Yazılar

Bu yazıya henüz yorum yapılmamıştır, ilk yorumu yapmak için tıklayın.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

*
*