Ultrasonik Rinoplasti

Ultrasonik Rinoplasti

Fonksiyonel ve estetik özel uzmanlığa sahip bir Plastik Cerrah olarak rinoplasti de ultrasonik teknolojiyikullanarak, hasta konforu ve estetik açıdan ultrasonik rinoplasti ile diğer rinoplasti tekniklerinden çok daha iyi sonuçlar elde edilmektedir.

Ultrasonik şekillendirme rinoplasti ile burun anotomisinin daha iyi anlaşılması ve aynı zamanda burun yapılarının fonksiyonu dayanarak, burun nefes önemli bir fonksiyonu ödün vermeden görünümünü artırabilir. Buna ek olarak, kozmetik rinoplasti sonucu, “Tanrı vergisi burun” yerine “çalışan” açık bakmak vardır biri olarak görünen şarttır. Değiştirmek veya onların burun görünümünü geliştirmek isteyen kadınlar ve erkekler doğal bir görünüş ortaya çıkar. Rinoplasti bugün kullanılan teknikler bir kaç yıl öncesinde kullanlılan rinoplasti tekniklerine göre çok daha ileri seviyededir bu yüzden yeniliklere her zaman ilgi duyuyorum.

Ultrasonik Rinoplasti nedir?

Ultrasonik rinoplasti çok hızlı bir ince metalik ucu titreşimle ultrason dalgalarını kullanır. Bu ipucu tam cerrahi alanında uzakta yıkanır burun kemiği erir. Ultrasonik kemik aspiratörü aslında gerçek zamanlı olarak direk görüş altında kemik heykel için bize sağlar. Sadece bu değil, ultrasonik kemik aspiratör cilde zarar vermez ve bir törpü yaptığı gibi kıkırdak zarar vermez. Bu rinoplasti cerrah tarafından daha önce zevk olmamıştı hassas bir ölçüde sağlar.

UltraSonic rinoplasti: ultrasonik kemik aspiratör ile yumuşak doku veya mukozaları çevredesine zarar vermeden kemiğin hassas ve kademeli olarak kaldırılması için ses dalgalarını kullanır ultrasonik kemik aspiratör, Kozmetik rinoplasti (burun estetik ameliyat) gerçekleştiren cerrahlar için yararlı bir araç olabilir.

Ultrasonik Rinoplasti ve diğer rinoplasti teknikleri farkları nelerdir?

Ultrasonik rinoplasti kemik kenarlarını düzeltmek için bir ultrasonik kemik aspiratör kullanarak muhtemelen daha az inflamasyon ile, bu doğal bir görünüm yaratmak yardımcı olabilir.

Ultrasonik kemik aspiratörleri rinoplasti ameliyatı sırasında burun dorsal kambur çıkarılması için bazı cerrahlar tarafından kullanılmaktadır.

Ultrasonik Rinoplasti Avantajları

  • Ultrasonik Rinoplasti, yumuşak doku travmasını sıfıra indiriyor. Böylece morluk şişlik neredeyse hiç olmuyor.
  • Ultrasonik Rinoplasti, çok kontrollü kesiler sayesinde kalemle çizilmişçesine hatlar oluşuyor.
  • Ultrasonik Rinoplasti, daha zarif burun sırtı burun ucu geçişi sağlıyor.
  • Ultrasonik Rinoplasti, keski ve çekiç yöntemi veya mikromotor sistemleri ile oluşabilen kontrol dışı kemik kırıklarını tamamen önlüyor. Böylece burun kemiği ile yüz kemikleri arasında oluşan basamak şeklindeki kötü görünüm yaratan bozuklukları önlüyor.
  • Ultrasonik Rinoplasti, yumuşak dokulara çevredeki kan damarları ve kıkırdaklarda zedelenmeye neden olmadığı için ameliyat sonrası dönemde iyileşme daha hızlı oluyor ve bu sayede hastalar günlük hayatlarına çok daha hızlı dönebiliyor.
  • Ultrasonik Rinoplasti, milimetrik olarak ölçülebilen kemik şekillendirmesi ile daha öngörülü sonuçlar elde edilebiliyor, bu da sonuçların daha tatminkar olmasını sağlıyor. Hasta tatminini arttırıyor.
  • Ultrasonik Rinoplasti sonrası görülen komplikasyon ve istemeyen durumları azaltıyor.
  • Yazıyı Beğendin mi?  
Önceki Yazı

Benzer Yazılar

Bu yazıya henüz yorum yapılmamıştır, ilk yorumu yapmak için tıklayın.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

*
*