Sigorta Burun Estetiği Ameliyatını Karşılar mı?

Sigorta Burun Estetiği Ameliyatını Karşılar mı?

Burun estetik ameliyatının sigortalar tarafından karşılanıp karşılanmadığı, burun estetiği ameliyatı yaptırmayı düşünenlerin en merak ettiği soruların başında gelmektedir. Bu sorunun cevabını yazımızda detaylarıyla bulabileceksiniz.

Burun ameliyatlarında eğer estetik bir müdahale söz konusu değilse yani yalnızca burun içi düzeltiliyorsa bu ameliyatları SGK karşılamaktadır.

Özel sigortalar burun içine yapılan Endoskopik Sinüs Cerrahisi (Sinüzit ameliyatları) ve Burun etlerine (Konkalar) yapılan ameliyatları tam olarak karşılıyor ancak burun kemiği yani deviasyon ameliyatlarını sigortalı kişinin poliçesine göre bazen karşılıyor bazen ise karşılayamıyor.

Burun estetiği ameliyatlarını ise hiçbir sigorta kurumu karşılamıyor. Fakat her burun estetiği ameliyatında neredeyse her zaman burnun içindeki kemiklere ve etlere müdahale ediliyor. Bu gibi durumlarda özel sigortalar, burun içine uygulanan işlemleri poliçe kapsamı dahilinde karşılamakta lakin işin estetik kısmının masrafını (ameliyat ücretinin belli bir yüzdesini)  hasta karşılamaktadır.

  • Yazıyı Beğendin mi?  

Benzer Yazılar

Bu yazıya henüz yorum yapılmamıştır, ilk yorumu yapmak için tıklayın.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

*
*