Mini burun estetiği ( mini rinoplasti )

Mini burun estetiği ( mini rinoplasti )

Burun estetiği ameliyatları genelde yaklaşık olarak 2 saat civarında sürmektedir. Ancak bazı koşullarda burun estetiği ameliyatının tüm basamaklarını gerçekleştirmeden de istenilen burun şekline ulaşmak mümkün olabilmektedir.

Bu hastaların genellikle burunlarında bölgesel sorunlar vardır. Yani kişinin burun şekli genel olarak güzel olmakla birlikte, bazı bölümlerinde istemedikleri ya da hoşlarına gitmeyen küçük şekil bozuklukları olabilir ki hastaların yaklaşık %20-25 i bu gruba girmektedir ( kabaca burun estetiği ihtiyacı olan her 4 kişiden biri diyebiliriz ). Mesela ilk anda akla gelenler;

  1. Burun sırtında ufak bir çıkıntı ( hump – kambur ) olabilir
  2. Burun ucu düşük olabilir
  3. Burun ucu geniş olabilir
  4. Burun ucunda asimetri olabilir

Böyle bir kişide yapılacak burun estetiği ameliyatı standart bir burun ameliyatına göre çok kısa sürede tamamlanmaktadır ( ortalama yarım saat diyebiliriz ). Kemiklere müdahale edilmediğinden morluk meydana gelmez, şişlikler ise çok daha az olup çok daha kısa sürede kaybolmaktadır. Burun içine tampon ya da silikon splint uygulamasını gerektirmez. Çoğu zaman kapalı teknikle yapılan bir ameliyattır.

Mini rinoplasti ( mini burun estetiği ) ameliyatı en çok burun ucu düşüklüklerinde ve burun sırtında hafif bir çıkıntısı olan kişilerde yapılabilmektedir. Genellikle burun ucu kaldırıldığı zaman, burun sırtındaki kambur da kaybolmaktadır. Böyle burunlu kişilerde sadece burun ucu kaldırılarak burun sırtına yapılacak ek müdahale de gereksiz hale gelebilmektedir.

  • Yazıyı Beğendin mi?  4

Benzer Yazılar

Bu yazıya henüz yorum yapılmamıştır, ilk yorumu yapmak için tıklayın.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

*
*