Lazerle Burun Estetiği

Lazerle Burun Estetiği

Burun estetiği yani rinoplasti ameliyatı, burnun tekrar şekillendirilmesi, burna kalıcı şekil verilmesi işlemidir. Genellikle estetik kaygılar sebebi ile yapılsa da travma sonrası veya doğumla beraber oluşmuş sorunları düzeltmek için de yapılmaktadır. Nefes alma ve vermedeki fonksiyonel problemler neticesinde ortaya çıkan sorunları da bu operasyonla çözmek mümkündür. En sık istenilen ve yapılan estetik ameliyatların başındadır burun estetiği.

Hastaların düzeltilmesini talep ettiği burun deformiteleri çoğunlukla: Burun kemeri, çöken burun kıkırdakları, burun ucu deformitesi, burun ucunun düşüklüğü, burun kanatlarının olması gerekenden geniş olması ve burun kemiği açısının dar olmasıdır. Bu deformiteleri düzeltme yöntemleri: Açık/kapalı rinoplasti teknikleriyle beraber son senelerde lazer teknolojisinin gelişmesi ile beraber “Lazerle Burun Estetiği Tekniği”dir.

Standart rinoplasti ameliyatında, burun kemiğinde yapılan cerrahi kesimle birlikte yapısal şekil değişiklikleri ve burun kıkırdaklarında değişiklikler yapılabilmektedir.

Lazerle yapılan rinoplasti operasyonlarındaysa “CO2 lazer” ile kalın olan burun derisi inceltilebilmektedir. Lazer uygulamasıyla cildin yüzeysel kalın tabakası soyulduğu ve burna yapılan hasar çok az olduğu için daha çabuk bir iyileşme dönemi yaşanır. Bilhassa kalın ciltlerde uygulanan bu teknikte alttan da çok daha sağlıklı bir cilt tabakası çıkmaktadır. İyileşme dönemi sürerken hasarlanmış deri tabakası da soyularak dökülmektedir.

Lazer tekniğinin uygulanması, kontrolsüz diyabeti ve kanama pıhtılaşma sorunu olan kişilerde sakıncalıdır.

Lazerle Burun Estetiğin Avantajları

  • Çok kısa sürede iyileşme süreci
  • Büyük – ciddi bir cerrahi ameliyata ihtiyaç olmadan burnun tekrar şekillendirilebilmesi
  • Lokal anestezi ile yapılması
  • Tampon gerekliliğinin olmaması
  • Hastanede yatış süresinin az olması
  • Komplikasyon oranının düşük olması

 

  • Yazıyı Beğendin mi?  

Benzer Yazılar

Bu yazıya henüz yorum yapılmamıştır, ilk yorumu yapmak için tıklayın.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

*
*