Küçültme Burun Estetiği

Küçültme Burun Estetiği

Burun estetiği yaptıranlar arasında çok geniş bir kitle, yüzlerine oranla burunlarının büyük olduğunu düşünmektedir ve bu sebeple burun estetiği ameliyatı olmak isterler. İşte bu tür burun estetiği çeşidi küçültme burun estetiği olarak geçmektedir. Tıp dilinde ise bu Reduction Rhinoplasty olarak geçmektedir.

Burun küçültme estetik ameliyatlarında genelde şikayetler arasında, kemerli burun yapısı, burun üzerinde bir hump yani tümsek bulunması, burnun geniş bir yapıda olması ya da burun deliklerinin son derece büyük olması yer almaktadır.

Hasta ile görüşme sırasında şikayet edilen durumun neden kaynaklandığı araştırılır ve sonrasında bunun giderilmesi için ne yapılması gerektiği saptanmaktadır.

Burun üstünde yer alan tümsek, kıkırdak ve kemikten oluşmaktadır. Büyük çoğunluğu kıkırdak yapıda olan bu tümseğin küçültülmesi profilden düz, konkav ya da konveks bir görüntü oluşturabilir. Bu tamamen hastanın inisiyatifine ve uzmanın becerisine bağlı bir çalışmadır.

Genel olarak baktığımızda burun küçültme estetiği ameliyatlarında derinin bir şekilde büzüşmesi ve alt taraftaki kıkırdak yapıya adapte olması sağlanmaktadır. Burada deri ne kadar kalın olursa bu durum o kadar zorlaşacaktır. Ayrıca tüm burun estetiği tiplerinde olduğu gibi burun küçültme estetiği ameliyatlarında da en önemli şeylerden biri de zamandır. Hastaların bunu unutmaması gerekmektedir.

 

  • Yazıyı Beğendin mi?  

Benzer Yazılar

Bu yazıya henüz yorum yapılmamıştır, ilk yorumu yapmak için tıklayın.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

*
*