KOMPOZİT BURUN ESTETİĞİ

KOMPOZİT BURUN ESTETİĞİ

Kompozit Burun Estetiğiyle Daha Doğal Görünüm

Kompozit burun estetiği, burun estetiği ile yağ enjeksiyonu yönteminin bir arada kullanıldığı estetik cerrahi tekniğine verilen isimdir. Burun estetiği operasyonlarının başarılı sonuçlanabilmesi için burunda herhangi bir şekilde doku eksikliği ya da deri inceliği sorunlarının olmaması gerekir. Bu durumda doku eksikliği ve deri inceliğinin giderilmesi için kişinin kendi vücudundan elde edilen yağ enjeksiyonu tekniğinden faydalanılır.

Kompozit burun estetiği hangi durumlarda kullanılır?

Burun estetiği ameliyatlarında, doğuştan ya da sonradan ortaya çıkan burun deformitelerini düzeltmek için rinoplasti ile birlikte yağ enjeksiyonu tekniğinden faydalanılır. Burundaki doku eksikliği ve deri inceliği defomiteleri yağ enjeksiyonu tekniği ile giderilebilir. Yağ enjeksiyonu tekniği ile desteklenen burun estetiği ameliyatları operasyonun çok daha doğal bir görünüm ve daha başarılı bir şekilde sonuçlanmasını sağlar.

Enjekte edilecek yağ nasıl elde edilir?

Yağ enjeksiyonunda enjekte edilen yağ kişinin kendi vücudundan elde edilir. Kompozit burun estetiğinde mikro nano yağ enjeksiyonu, estetik cerrahide yağ alma ve yağ enjeksiyonu işleminin bir arada kullanıldığı bir tekniktir. Non invaziv bir teknik olan mikro nano yağ enjeksiyonu tekniği ile karın ya da kalça gibi bölgelerinizden alınan fazla yağ dokusu kullanılır. Kişinin kendi vücudundan alınan yağ hücreleri özel bir işlemden geçirilerek saflaştırılarak burundaki gerekli noktalara enjekte edilir. Yağ enjeksiyonu tekniği burun estetiği ameliyatlarında tamamlayıcı teknik olarak yıllardır başarılı bir şekilde kullanılmaktadır. Yağ enjeksiyonu tekniği hem kalıcı hem de geçici teknik olarak kullanılabilir.

Revizyon rinoplastide fayda sağlar mı?

İlk burun estetiği başarısız geçen operasyonların ardından yapılan ikinci burun estetiği operasyonlarında yağ enjeksiyonu tedavisi özellikle uygulanır. İlk ameliyat sonrası burnun yapısı bozulabilir, burun dokuları ve burun derisi zarar görebilir. Yağ enjeksiyonu ile zarar gören cilt, kaybolan doku ve hacmin geri kazandırılmasına yardımcı olur. Ayrıca yağ enjeksiyonu tekniği ile kemer, eğrilik, tümsek ve asimetri sorunları düzeltilebilir.

Kompozit burun estetiği nasıl uygulanır?

Estetik ve rekonstrüktif cerrahi tedavilerinde yağ enjeksiyonu tekniğinin uygulaması vücudun her bölgesi için aynıdır. Prosedürün başarısı kullanılan doza bağlıdır. Minimal dozda yağ enjektesinin gerektiği noktalarda kullanılması çok önemlidir. Kanüller aracılığı ile ince uçlu iğneler ile vücudun donör bölgelerinden gerekli olan yağ liposuction yöntemi ile alınır. Özel bir saflaştırma işleminden geçirildikten sonra burun bölgesindeki gerekli bölgelere mikro kanüller aracılığı ile enjekte edilir. Rinoplastide burun sırtı düzensizlikleri, yanal osteomiler ve burun eğriliğinin düzeltilmesinde yağ hücresi enjeksiyonundan faydalanılabilir. Kompozit burun estetiği ameliyatlarında, burnun ihtiyacına göre yağ enjeksiyonu tekniği ile beraber kıkırdak doku grefti nakli gibi tekniklerden de faydalanılabilir.

Kompozit burun estetiğinin sağladığı avantajlar nelerdir?

Kompozit burun estetiği, burnun çok daha doğal bir görünüme kavuşmasını, bir takım yetersizlikler nedeni ile gerçekleştirilmesi zor olan burun ameliyatlarının yapılabilmesini sağlar. Son yıllarda yaygın olarak kullanılan bu teknikten siz de faydalanabilir, hayal ettiğiniz güzel ve doğal görünümlü buruna kavuşabilirsiniz.

  • Yazıyı Beğendin mi?  1

Benzer Yazılar

Bu yazıya henüz yorum yapılmamıştır, ilk yorumu yapmak için tıklayın.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

*
*