İple Burun Estetiği

İple Burun Estetiği

İple burun estetiği, basit burun estetiği olarak da geçen ameliyatsız uygulamalardandır. Ameliyatsız estetik uygulamaları içerisinde en etkili neticelerin alındığı iple burun estetiği ile yüzün tam ortasında yer alan burna genel kontüre uyum sağlayacak form kazandırılır.

Burun estetik ameliyatı çoğu kişiler tarafından korkulan ve ameliyat ardından geçen süreçte yaşanabilecek travmalardan ötürü çekinerek yaklaşılan operasyonların başında yer alır. Ayrıyeten burun estetiğinde iyileşme sürecinin uzun olması, hastayı sosyal hayattan koparması, kullanılan tampon ve alçıya kuşkuyla yaklaşılması öteki çekincelerin arasındadır. Burnunda problem olan, estetik bakımdan burnunu hoş bulmayan birçok insan burun estetik ameliyatını bu nedenlerle erteliyor.

Klasik burun estetik ameliyatlarına göre çok daha fazla avantajı olan iple burun estetiği, kişiye iyileşme sürecinde azami rahatlık sağlar. İple burun estetiğinde tampon, alçı veya bandaj kullanılmaz. Lokal anestezi altında uygulanır ve ortalama 15 – 20 dakikada operasyon biter. Hasta çok kısa sürede sosyal hayatına döner. İple burun estetiğinde ağrı, şişlik ve morarma neredeyse hiç görülmez veya en az seviyede görülür. Hastaya epey rahat bir iyileşme süreci yaşatan iple burun estetiğinin avantajları şunlardır:

  • Tamponsuz, alçısız ve neştersiz bir operasyondur
  • Kesi yoktur. Mikro, noktasal uygulama yapılır.
  • Lokal anestezi altında yapılmaktadır.
  • İyileşme süreci bir hayli kısadır.
  • Gündelik yaşama hemen dönülebilir.
  • Basit, risksiz bir uygulamadır.
  • Klasik burun estetik ameliyatlarından korkanlar için iyi bir seçenektir.
  • Hastaya operasyon sonundaki hali dijital ortamda tasarlanıp gösterilir.
  • 15 – 20 dakika içinde sona erer.

İple burun estetiğinde, burnunda köklü bir değişim istemeyen, yaşa bağlı olarak düşen veya doğuştan düşük bir forma sahip burun ucunun kaldırılması amaçlanır. Burunda bulunan kemere veya fazla deriye dokunulmaz. Medikal ipler aracılığıyla burun ucu asılarak, yukarı kaldırılır.

İple burun estetiği nasıl yapılır?

İple burun estetiği yaptırmadan önce hastadan ön ve profil fotoğrafı istenir. Uzman doktorlar gerekli tasarımı yaparak size seçeneklerle beraber burnunuzun olası son halini hazırlıyor.

İple burun estetiği, lokal anestezi altında, hastanın şuuru açık olarak uygulanan bir uygulamadır. Problemli düşük burun ucu medikal, zararsız ve sağlam iplerle asılıp kaldırılır.

Böylece takriben 15 – 20 dakika içerisinde basit bir uygulama ile hayalini kurduğunuz buruna bu işlem sayesinde kavuşuyorsunuz.

  • Yazıyı Beğendin mi?  1
Önceki Yazı

Benzer Yazılar

Bu yazıya henüz yorum yapılmamıştır, ilk yorumu yapmak için tıklayın.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

*
*