İple Burun Estetiği

İple Burun Estetiği

İple burun estetiği basit ve güzel bir yöntem. Burun estetiği estetik plastik cerrahinin en güzel konusudur. Burunda estetik cerrahi sırasında yapılabilecek birçok farklı işlem vardır. İple burun estetiğinin avantajı burun dokusunda fazla değişiklik yapmadan estetik sonuçlara ulaşabilmektir. İple burun estetiğinde burun ucu düşüklüğü düzeltilir.

Birçok kişi işlem sonrası daha rahat nefes alır. İşlem yalnız burnun uyuşturulması (lokal anestezi) ile yapılır. İyileşme hızlıdır ve morarma görülmez. Diğer burun ameliyatlarında olduğu gibi ağrı yok denecek kadar azdır. Dikiş almak gerekmez ve burun alçısı uygulanmaz. İple burun estetiğinde farklı yöntemler vardır. Kişiye uygun yöntem seçilerek elde edilen burun şeklinin kalıcı olması sağlanır. İple burun estetiğinin her kişiye uygun olduğu düşünülemez.

İple burun estetiği neden uygulanır?

Her burnun güzelleşmesi için farklı işlemler yapılır. Bazı insanlar burun kemerinden çok şikayetçi değildir ve yalnızca burun ucunun kaldırılmasını isterler. Burnun genel şeklinden memnun olan bu kişilerde kemiklerin hareketlendirilmesi gereksizdir. Günümüz şartlarında birçok kişi estetik işlemler sonrası günlük hayatına bir iki gün içinde hızla dönmek ister. Bu kişiler iple burun estetiği için uygun adaylardır .

İple burun estetiği kalıcı mıdır, burun ucu zamanla tekrar düşer mi?

İple burun estetiği tek bir yöntem değildir. Farklı uygulama şekilleri vardır. Doğru yöntem uygulanırsa burun ucunda düşme nadirdir. Eğer düşme olursa estetik cerrahınızın ne yapacağını kendisiyle konuşmanız gerekir.

İple burun estetiği sırasında burun kemeri de düzeltilebilir mi?

Burun ucunun kaldırılması ile burun kemeri de daha az göze çarpar hale gelir. Ayrıca gerekirse törpüleme yöntemi ile de burun kemeri yumuşatılır. Bu işlem sırasında da ağrı hissedilmez.

İple burun estetiği kimlere uygun değildir?

İple burun estetiği uygun kişilerde çok güzel bir yöntem olmakla beraber mucize değildir, diğer burun estetik ameliyatı yöntemleri gerekli ise iple burun estetiği yapılması yetersiz kalır. Her ameliyatta olduğu gibi burun şekli uygun hastalarda tercih edilir. Burun kemeri çok fazla olan, burun kemikleri ve ucu çok geniş kişilerde uygun değildir. Kabaca iple burun estetiği isteyen kişiler ayna karşısında burun uçlarını biraz kaldırınca mutlu oluyorlarsa iple burun estetiği için adaydırlar. Bu konuda ayrıntılı bilgiyi estetik cerrahınızla yapacağınız görüşmede alabilirsiniz.

İple burun estetiği sonrası nefes nasıl etkilenir?

Burun ucunun düşük olması hava geçişini de olumsuz etkiler. İple burun estetiği olan kişiler daha rahat nefes aldıklarını belirtirler. Bununla birlikte nefes almayı zorlaştıran burun içi eğrilikleri, burun etlerinin aşırı büyüklüğü (konka hipertrofisi) gibi sebepler de vardır. Estetik plastik cerrahınız yapacağı muayenede bu konuda sizi aydınlatacaktır.

İple burun estetiği fiyatı ne kadardır?

İple burun estetiği ücretleri hakkında estetik cerrahınızdan bilgi alabilirsiniz.

  • Yazıyı Beğendin mi?  1
Önceki Yazı
Sonraki Yazı

Benzer Yazılar

Bu yazıya henüz yorum yapılmamıştır, ilk yorumu yapmak için tıklayın.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

*
*