İleri Yaşta Burun Estetiği

İleri Yaşta Burun Estetiği

Rinoplasti yani burun estetiği ameliyatı her yaşta gerçekleştirilebilmektedir. Genel olarak ileri yaştaki kişiler, burunlarında dramatik bir değişiklikten ziyade; yaşlanmanın getirmiş olduğu değişikliklerin ortadan kaldırılmasını talep etmektedirler.

Değişik kaynaklarda, 30 yaşından daha büyük kişilerde gerçekleştirilen burun estetiği ameliyatları ile alakalı olarak, burun şekillerinde çok değişiklik yapılması halinde, cerrahi memnuniyetsizliğin yüksek olabileceği belirtilmektedir.

İleri yaş rinoplastide en sık uygulanan yöntemler

İleri yal burun estetiğinde çoğunlukla, yaşlanma süreciyle meydana gelen burun ucunda düşme ve aşağıya doğru sarkma gibi oluşan sorunların giderilmesi hedeflenmektedir. Burunda bulunan öteki deformitelere ilişkin de hastanın talebi ile müdahale edilebilir. Burun ucunun yukarıya kaldırılması, kişinin olduğundan daha genç görünmesini sağlayabilmektedir.

Burun estetiği ameliyatı için üst yaş sınırı olmamakla beraber, alt yaş sınırı burun kemiği ve kafa tası büyümesinin sona erdiği yaşlar olan kızlarda 16 – 18; erkeklerde ise 18 – 22 yaş aralığıdır.

Yaşlı hastalar üzerinde gerçekleştirilen çalışmalarda, pek çok hastanın ileri kalkık ve burun ucunun yukarıya doğru baktığı, naturel olmayan burun şekillerini istemedikleri; burun estetiği ameliyatından sonra yüz görünümlerinin, genel karakteristik hususiyetlerinin değişmemesini istedikleri tespit edilmiştir.

  • Yazıyı Beğendin mi?  

Benzer Yazılar

Bu yazıya henüz yorum yapılmamıştır, ilk yorumu yapmak için tıklayın.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

*
*