HOLOGRAM BURUN ESTETİĞİ

HOLOGRAM BURUN ESTETİĞİ

Burun estetiği ameliyatlarında hologram tekniğinden faydalanarak hastalara ameliyattan sonra nasıl bir burun şekline sahip olabilecekleri gösterilir. Hologram burun estetiği ile hastalar 3 boyutlu olarak ameliyattan önce yeni burun şekillerini görme imkanı bulabiliyorlar.

Hologram nedir?

Hologram, ışığı görüntüye dönüştüren fiziksel bir yapıdır. ‘Hologram’ terimi, hem kodlanmış materyali hem de sonuçtaki görüntüyü ifade edebilir. Hologramın görüntüsü, aydınlatılmış bir hologram baskısına bakarak ve görüntüyü bir ekran üzerine yansıtılarak görülebilir.

Hologram burun estetiği nedir?

Hologram burun estetiği size burnunuzun eski ve yeni şeklini görme imkanı sunan bir görüntüleme tekniğidir. Çekilen fotoğraflarınız üzerinden hazırlanan 3 boyutlu görüntüleriniz üzerinden yeni burun şekliniz tasarlanarak gerçeğe en yakın haliyle hologram görüntüsü üzerinden yine 3 boyutlu olarak size gösterilir. Hologram burun estetiği tekniğiyle doğal burun şekliniz ile ameliyat sonrası muhtemel burun şeklinizin görüntüleri kaydedilir, depolanır ve hareket efekti eklenerek çok boyutlu özel bir ortama aktarılır. Hareket eden kendi hologram görüntüleriniz üzerinden burnunuzun öncesi ve sonrası haline görebilir, yeni burun şeklinize cerrahınızla birlikte daha sağlıklı bir şekilde karar verebilirsiniz. Böylece burun estetiği ameliyatınızla ilgili endişelerinizi daha az indirebilir, güven hissi içinde operasyona girebilirsiniz.

Hologram burun estetiği yeni burun şeklinizi görmenizi sağlar

Estetik cerrahi operasyonlarının hepsinde yeni şeklin nasıl olacağı en fazla merak edilen konudur. Burun yüzün tam ortasında olduğu için burun estetiği operasyonlar arasında şekil açısından en fazla merak edilen prosedürdür. Çünkü burun yüzde ilk bakışta en fazla dikkati çeken ve solunum işlevini sağlayan önemli bir organdır. Hastalar operasyona girmeden önce burun şekillerinin nasıl olacağı konusunda büyük endişe yaşar. Hayal ettikleri gibi ya da doğal bir görünümle sonuçlanmayan burun estetiği hastaları mutsuzluğa iter. Revizyon burun estetiği ise en zahmetli operasyonlardan olduğu için hastanın yaklaşık nasıl bir burun şekline sahip olacağını ameliyattan önce bilmesine yardımcı olur. Ayrıca hayal ettiği gibi bir burun şekline kavuşabileceğini bilmek hastanın iyileşme sürecinde çok daha sabırlı olmasını da sağlar.

Hologram burun estetiği tasarımı nasıl yapılır?

Hologram burun estetiği, burundaki estetik sorunların giderilerek ideal şekline kavuşturulduğu görüntüleri hastanın ve cerrahın çok boyutlu bir şekilde görmesine olanak tanır. Hologram burun estetiği için ilk olarak hastanın burnundaki estetik sorunlar yüzle birlikte çeşitli açılardan fotoğraflanır. Çekilen yüksek çözünürlüklü fotoğraflar bir bilgisayara yüklenerek burundaki estetik sorunlar 3D simülasyon cihazı yardımı ile görsel olarak düzeltilir. Ardından özel yazılım programı ile dijital olarak hazır hale getirilen fotoğraflar yine özel bir hologram cihazı ile yansıtılır. Bu şekilde hasta yeni burun şeklini yüz bölgesi üzerinden 360 derece olarak görebilir.

Hologram burun estetiğinin faydaları

Hologram burun estetiğinin en önemli faydası hastanın yaklaşık yeni burun şekli ile ilgili endişelerinin ortadan kalkmasını sağlamasıdır. İkinci olarak da cerrah ile hasta arasındaki iletişimi ve fikir alışverişini artırmasıdır. Hasta kendi görüntüleri üzerinden tasarlanan burnun nasıl olduğunu, yüzün genel ölçüleriyle her açıdan uyumunu görebilir, hayal ettiği burunu cerrahına kendi görüntüleri üzerinden daha net bir şekilde anlatabilir.

Hologrom burun estetiği, burun estetiği ameliyatından önce yüz ile en uyumlu burun şeklini tasarlamak, hastanın nasıl bir burun şekline sahip olacağını bilerek ameliyata girmesini sağlamak için kullanılan ileri teknolojili bir tekniktir.

  • Yazıyı Beğendin mi?  1

Benzer Yazılar

Bu yazıya henüz yorum yapılmamıştır, ilk yorumu yapmak için tıklayın.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

*
*