Hareketli/Dinamik Burun Estetiği Nedir?

Hareketli/Dinamik Burun Estetiği Nedir?

Dinamik Burun Estetiği – Dinamik Rinoplasti

Burun estetiğinde yapaylıktan uzak, gayet doğal bir görünüm kazanabilmek için konuşurken, öpüşürken veya gülerken burun ucunun hareket sistemini kontrol eden mekanizmayı çok iyi bilmek gereklidir.

Hepinizin bildiği gibi pek çok kişi burun yapısına bağlı olarak burun estetik ameliyatının ardından hareketsiz duran burunlarıyla problemler yaşayabiliyordu. Ayrıyeten burun ucu hiçbir şekilde hareket etmediği için bu durum hiç de doğal olmayan bir görünüme sebep olabiliyordu.

Tıbbın gelişmesi sayesinde bu durum ortadan kalkmış bulunmaktadır. Hareketli/Dinamik burun estetiği de denilen Dinamik Rinoplasti sayesinde bu rahatsızlık veren durumla karşılaşmıyorsunuz.

Hareketli Burun Ucu Estetiği Nedir?

Bu mekanizma üç bileşenden oluşmaktadır. Tek bir yapıymış gibi hareket eden kıkırdak doku ve çevresi, kas yapıları ve kayma alanları üç bileşeni oluşturur. Bu mekanizmayı çözmek ve burun ucunun kişinin mimikleri ile uyumlu bir halde hareket etmesini sağlayabilmek burun yapısına bağlı olarak mümkün.

Geleneksel statik teknikleri değil de burun ucuna hareket kabiliyeti sağlayan dinamik rinoplasti tekniği sayesinde artık çok daha doğal ve rahat estetik burun ameliyatları gerçekleştirilebiliyor.

Burun ucunun hareketini engelleyecek noktalara dikiş atılmayarak ve bazı yapıları muhafaza edilerek aşağıya, yukarıya ve sağa, sola hareket etmesi sağlanabiliyor.

Ameliyat evvelinde hastanın konuşurken, gülerken ve mümkünse ağlarken burun ucunun hareketi inceleniyor. İşte bütün bunlara uygun bir şekilde özel stratejik planlama yapılıyor. Sonra da burundaki problemler gideriliyor ve uç kısımlar hareketli kalacak şekilde ameliyat tamamlanıyor.

Dinamik rinoplasti yaptıran hastalar yüz üstü uyuyabiliyor. Öpüşürken ve gülerken burun doğal bir şekilde hareket edebiliyor.

Bu teknik geliştirilene dek bir burnun estetikli olup olmadığı burun ucunun hareketine bakılarak anlaşılabiliyordu fakat artık bu teknik sayesinde burnun estetikli olup olmadığı anlaşılmıyor.

  • Yazıyı Beğendin mi?  1

Benzer Yazılar

Bu yazıya henüz yorum yapılmamıştır, ilk yorumu yapmak için tıklayın.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

*
*