Etnik Burun Estetiği Nedir?

Etnik Burun Estetiği Nedir?

Etnik burun estetiği yani etnik rinoplasti, kişiye özel planlanan bir operasyondu. Esasında bütün burun estetiği ameliyatları etniktir. Yani yüz orantıları, deri ve burun şekli zaten bireyin ırk yapısına göre planlanıp yapılır.

Etnik terimi, daha yumuşak burun hatlarına sahip Afrika, Uzak Doğu, Pasifik ve Karayipler populasyonları için gerçekleştirilen burun estetiği ameliyatlarını kapsar.

Bireylerin farklı etnik yapıları, burunlarında da farklı karakteristik yapıların olmasına sebep olmaktadır. Bu etnik yapı değişiklikleri sebebi ile gerçekleştirilecek cerrahi müdahale de değişkenlik gösterecektir.

Etnik burun estetiği ameliyatında kafi olacak şekilde kıkırdak azaltma ya da çoğaltma uygulamaları ile tekrardan şekillendirme ve modelleme yapılmaktadır. Eklenen kıkırdak greftleriyle burun hatları belirginleştirilebilir. Etnik burun estetiğinde çokça kullanılan teknik burun sırtını, kıkırdak greftlerle büyültmek, burnu uzatmak ve burun ucunu belirginleştirmeyi muhteva etmektedir. Bu uygulamalara gerektiğinde burun tabanını daraltmayı da eklemek gerekmektedir.

  • Yazıyı Beğendin mi?  

Benzer Yazılar

Bu yazıya henüz yorum yapılmamıştır, ilk yorumu yapmak için tıklayın.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

*
*