Estetik Operasyonlarda Doktor Seçimi

Estetik Operasyonlarda Doktor Seçimi

Burun estetiği yaptırma kararını verdiyseniz bilmeniz gereken ilk şey, burnunuza uygulanacak operasyonun yüz güzelliğinizi tamamıyla direkt olarak etkileyen bir müdahale olduğudur. Bundan ötürü burun estetiği ameliyatı doktorunun seçimi merhalesinde çok özenli olmanız gerekiyor. Bilmeniz gerekiyor ki, doktor seçimi tıbbın her alanında olduğu gibi estetik müdahaleler için de yaşamınızda vereceğiniz en önemli kararlar arasındadır.

Yüzünüzün odan noktasında bulunan uzvunuzu yani burnunuzu emanet edeceğiniz doktor, bilinçli bir tercihle seçilirse bu tercih sizi memnun kılacaktır.

Peki, doğru doktoru bulmak için neler yapmalısınız?

Evvela burun işini (nose job) en iyi yapan doktoru bulmak için bir ön araştırma yapmalısınız. Eğer çevrenizde burun estetiği ameliyatı geçirmiş biri varsa onun önerilerini alınız. Hastanelerde herhangi bir tanıdığınız varsa, onların da tavsiyesini alabilirsiniz. Bilhassa doktorların vereceği referanslar çok önemlidir. Şayet aklınızda bir isim varsa, o ismin çalıştığı hastaneyle ve hastalarıyla alakalı araştırmada bulunabilirsiniz.  Yalnız dikkat edin, araştırma yaparken kesin olmayan duyumlardan etkilenmeyin.

İnternet de bu araştırmaları yapabilmeniz için bir deryadır. Dolayısıyla internette araştırma yaparken de dikkatli ve özenli olmak gerekiyor. Evvela bulacağınız internet adresinde doktorun bu işte ne kadar spesifik olduğu hakkında bilgi edinin. Yani bulacağınız doktorun bilhassa burun ve sinüs hastalıkları hususunda üst düzey bilgi ve birikime, deneyime sahip olmasına dikkat edin. Esasında burun ve sinüs hastalıkları hususunda doktorun spesifik olması önemlidir ancak yeterli değildir. Zira burada önemli olan burun estetiği yani rinoplastidir. Doktorun bu ameliyatı kaç defa gerçekleştirdiği, bu hususta kendini geliştirmek için verdiği emek, yurt dışında aldığı eğitimler, bugüne dek kaç defa burun estetiği ameliyatını gerçekleştirdiği, estetik cerrahi konusunda kafi düzeyde tecrübe sahibi olup olmadığı gibi noktalar titizlikle araştırılmalıdır.

Bir doktorun, yazılı ve görsel basında sık sık yer alıyor olması, o doktorun iyi bir doktor olduğunu göstermez. Bu durumda doktorla yüz yüze görüşmenizi baz almanız gerekiyor. Doktorunuzla her türlü probleminizi paylaşabilmeli ve doktorun sizin sorduğunuz bütün sorulara vereceği cevaplar sizi tatmin etmeli, size güven vermelidir.

Ayrıyeten Fasial plastik cerrahi alanında uzmanlaşmış bir Kulak-Burun-Boğaz uzmanına güvenebileceğinizi bilmelisiniz. Tabii ki son karar sizlerindir.

  • Yazıyı Beğendin mi?  

Benzer Yazılar

Bu yazıya henüz yorum yapılmamıştır, ilk yorumu yapmak için tıklayın.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

*
*