Estetik Cerrah Seçerken Nelere Dikkat Edilmelidir?

Estetik Cerrah Seçerken Nelere Dikkat Edilmelidir?

Hangi estetik cerrahi operasyonu olma arzusunda olursanız olun, bu estetik ameliyatların başarını çok büyük oranda seçtiğiniz estetik cerraha bağlıdır. İnanılması zor ama günümüzde maalesef bazı estetik ve plastik cerrahların kabiliyetleri, iş becerileri ve birikimleri çok düşük düzeydedir. Estetik ameliyatın evvelinde doktorla görüşmeden önce dikkat etmeniz gereken bazı noktalar vardır. Şimdi bunları sıralayalım.

Estetik Cerrah Seçiminde Dikkat Edilmesi Gerekenler

  • Burun estetiği ameliyatınızı yapacak olan doktorun plastik cerrahi ihtisası yaptığını ispat eden diploması bulunmalıdır. Bu diplomanın manası, o doktorun 6 sene boyunda plastik cerrahi alanında staj yaptığıdır. Bu programa dahil olan doktorlar uzun senelerin sonunda yüz cerrahisi ve vücut cerrahisi alanında uzmanlaşır.
  • Burun estetiği ameliyatından evvel görüştüğünüz doktorun ameliyata girip girmeyeceğinizi bilmelisiniz. Çünkü bazen maalesef görüştüğünüz doktor değil de başka doktor veya asistanlar ameliyatı yapabiliyor.
  • Fiyatı yüksek olan estetik cerrahlar her zaman en kaliteli cerrah sınıfına girmez. İnternette estetik cerrahlar hakkında yapılmış olan yorumları okuyun.
  • Estetik ameliyat ortamı ve hastane koşulları çok ama çok mühim bir konudur. Bazen doktorlar hastane ve klinik koşullarının yetersiz olmasından ötürü, yaptıkları ameliyatlarda ana ekipmanın dışındaki ekipmanları kullanmak zorunda kalabiliyorlar.
  • Yaptırmak istediğiniz estetik operasyon ile ilgili aklınızda olan bütün soruları doktorunuza sorarak, o doktorun ameliyat hakkındaki bilgi ve birikimlerini ölçmeye çalışın.
  • Yazıyı Beğendin mi?  

Benzer Yazılar

Bu yazıya henüz yorum yapılmamıştır, ilk yorumu yapmak için tıklayın.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

*
*