Erken Yaşta Burun Estetiği Ameliyatı

Erken Yaşta Burun Estetiği Ameliyatı

Burun estetiği ameliyatı yaptırmaya karar verme süreci genellikle henüz 18 yaşına gelmeden başlar. Kişi, ergenlik döneminde burnunun şekline kafayı takarak, burun estetiği ameliyatı olmayı planlar. Ergenlik döneminin en belirgin özelliği vücudun muhtelif yerlerini beğenmemektir zaten.

Peki canınız ne zaman isterse burun estetiği ameliyatı olabilir misiniz? Burun estetiği ameliyatı için bir yaş sınırı mevcut mu? Bu soruların cevabına bu yazımızda cevap vereceğiz.

Ergenlik Döneminde Burun Estetiği Ameliyatı

Burun estetik ameliyatı hususunda, en sık karşılaşılan problemlerden biri de yaş mevzusudur. Zira, insanlar bilhassa ergenlik döneminde bedenlerini daha iyi tanırlar ve kendilerini beğenmemeye, vücutlarından hoşnut olmamaya başlarlar.
Ergen kişiye, sanki herkes ona, kusurlu burnuna bakıyormuş gibi gelir. Fotoğraf çekilirken poz verme sıkıntısı yaşanır.

Seneler geçtikçe kişi, bu durumu atlatır ve kendine olan güveni artar. Ancak bazı kişiler bu geçiş dönemini veya daha sağlıklı düşünme süresini beklemeden burun estetiği ameliyatı olmak ister.

Burun Estetiğinde Yaş Sınırı Var Mıdır?

Burun estetiği ameliyatında yaş konusunda yasal manada bir sınırlama söz konusu değildir. Fakat doktorların genel manada tavsiye ettiği bazı sınırlandırmalar mevcuttur.

Bu sınırlandırmaların başında hastanın gelişimini tamamlaması gelmektedir. Zira, gelişim tamamlanmamışken yapılacak ameliyatlardan ardından, burun kemik ya da kıkırdaklarında bir büyüme, gelişme meydana gelirse burunda şekil değişiklikleri oluşabilir. İşte bu durumun önüne geçmek maksadıyla erkek yaşta burun estetiği yaptırmamak gerekmekte, hastanın gelişiminin tamamlanması beklenmelidir. Bu da 18 yaş sınırı olarak kabul edilmektedir.

  • Yazıyı Beğendin mi?  1

Benzer Yazılar

Bu yazıya henüz yorum yapılmamıştır, ilk yorumu yapmak için tıklayın.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

*
*