DİNAMİK RİNOPLASTİ

DİNAMİK RİNOPLASTİ

Dinamik Burun Estetiği – Dinamik Rinoplasti

Burun estetiğinde doğal bir görünüm elde edebilmek için konuşurken, öpüşürken ya da gülümserken burun ucunun hareket sistemini kontrol eden mekanizmayı iyi bilmek çok önemlidir. Bildiğiniz gibi birçok kişi burun yapısına bağlı olarak burun estetiğinden sonra hareketsiz duran burunlarıyla sorunlar yaşayabiliyordu. Ayrıca burun ucu hiç hareket etmediği doğal olmayan bir görünüme neden olabiliyordu.

Hareketli Burun Ucu Estetiği

Bu mekanizmanın üç bileşeni bulunur. Tek bir yapı gibi hareket eden kıkırdak doku ve çevresi, kas yapıları ve kayma alanlarıdır. Bu yapıyı çözmek ve burun ucunun mimiklerle uyumlu bir şekilde hareket etmesini sağlayabilmek burun yapısına bağlı olarak mümkün olabiliyor.

Geleneksel statik teknikler yerine burun ucuna hareket esnekliği sağlayan dinamik rinoplasti tekniğiyle daha doğal ve rahat estetik burun ameliyatları yapılabiliyor. Burun ucunun hareket mekanizmasını engelleyecek noktalara dikiş atmayarak ve bazı yapıları koruyarak aşağı yukarı ve sağa sola hareket etmesi sağlanabiliyor.

Ameliyat öncesinde kişinin konuşurken, gülerken hatta ağlarken burun ucunun hareketi incelenir. Ve tüm bunlara uygun bir şekilde özel stratejik planlamalar yapılır. Ardından burundaki sorunlar giderilerek uç kısımlar hareketli kalacak şekilde ameliyat tamamlanabilir.

Dinamik rinoplasti sayesinde hastalar yüz üstü uyuyabilir, öpüşürken burun ucu yana doğru kıvrılabilir, gülerken doğal bir şekilde burun ucu hafifçe aşağıya doğru kayabilir.

Bu tekniğe kadar bir burnun estetik ameliyat geçirip geçirmediği burun ucunun statikliğine bakarak hemen anlaşılabilirdi. Fakat artık bu teknikle burnun estetikli olduğu neredeyse hiç anlaşılmayabiliyor.

Dinamik kapalı burun estetiğinde de ameliyat sonrasında dışarıdan görünen herhangi bir dikiş izi kalmaz. Tüm rinoplasti tekniklerindeki gibi kemik gelişimini tamamlamış burun yapısı uygun herkese uygulanabilir. Genel anestezi altında yapılabilir.

Bu teknikte burun estetiği bilgisi ve sanatsal bakış açısı çok daha fazla önem kazanır. Doğru bir burun tasarımı, anatomi ve cerrahi teknik bilgisiyle başarıyla gerçekleştirilebilir.

Ameliyat olduğu belli olmayan, statik durmayıp hareket edebilen, daha doğal, daha sağlıklı ve daha kullanışlı bir buruna bu teknikle sahip olunabilir.

Teknik Not: Scroll ve Pitanguy Ligamenti desteği olmadan Dinamik Rinoplasti yapılıyor.

  • Yazıyı Beğendin mi?  1

Benzer Yazılar

Bu yazıya henüz yorum yapılmamıştır, ilk yorumu yapmak için tıklayın.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

*
*