Devlet Hastanelerinde Burun Estetiği Ameliyatı

Devlet Hastanelerinde Burun Estetiği Ameliyatı

Devlet hastanelerinde gerçekleştirilen estetik burun ameliyatlarının genel itibarıyla sağlık problemleriyle ilişkilendirildiği bilinmektedir. Yani bir kaza neticesi ya da doğumsal nedenlerle nefes sorunları gibi sağlık problemine sebep olan bir durum söz konusuysa genellikle kulak burun boğaz (KBB) sizi estetik operasyona uygun görürler.

Mesela, bir kavga sırasında burnunuz hasar görmüş olabilir ya da doğumsal nedenlerle burun kemiğinizde eğrilik olabilir, burnunuzda et olabilir. Bu gibi haller olması gereken şartların haricinde olduğu için sağlıklı bir hayat sürdürebilmeniz için ameliyat olmanızı gerektirir.

Özel hastaneler genellikle biraz fark alarak estetik burun ameliyatı yapmaktadırlar ama maddi bakımdan güç durumda olan kişiler, devlet hastanelerinden randevu alarak durumu hekimleri ile paylaşırlarsa çözüm bulabilirler.

Devlet hastanesinde burun estetiği ameliyatı fiyatı için ayrıyeten bir bedel ödenmemektedir. Sağlık sigortanız SSK kapsamında hekiminiz ameliyat olmanıza karar verdi ise ücretsiz olarak devlet karşılayacaktır.

Bazı ameliyatlarda da görüldüğü gibi halk arasında doktora verilen “bıçak parası” adı altındaki fiyat tamamen yasa dışıdır. Devletten maaş alarak vatandaşa hizmet veren hiç kimse bu ek ödemeyi isteme hakkına sahip değildir. Bu gibi hallerle karşılaşırsanız Sağlık Bakanlığına şikayet etmenizi tavsiye ederiz.

Birden çok hastanede muayene olarak doktorların düşüncelerini ve yaklaşımlarını ölçerek son kararı sizin vermenizi tavsiye ederiz. Sağlık problemlerinde doktorunuzun tavsiyelerini de dikkate almanız yararlı olacaktır.

  • Yazıyı Beğendin mi?  4

Benzer Yazılar

Bu yazıya henüz yorum yapılmamıştır, ilk yorumu yapmak için tıklayın.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

*
*