Burun Ucu Estetiğinde Ameliyat Sonrası Süreç Nasıldır?

Burun Ucu Estetiğinde Ameliyat Sonrası Süreç Nasıldır?

Burun ucu estetiği ameliyatı, septuma yani burnu ikiye bölen ortadaki kıkırdak yapıya, burun sırtını ve yanlarını teşkil eden kemik yapıya dokunmadan yalnızca burun ucundaki kıkırdaklara yapılan düzeltme işlemidir.

Bu sayede kalın, sarkık, ucun, yüksek, dar ya da geniş olan burun uçları tekrardan şekillendirilebilir, burun kanatları daraltılabilir, gerekirse ameliyat bittikten sonra tamponlar yerleştirilebilir ve alçı yapılabilir.

Tamposuz ve alçısız yapılması da mümkündür. Bunun karar ameliyatı yapacak plastik cerraha bırakılmalıdır. Şayet tampon yerleştirildiyse 2. günde alınır. Alçınız varsa 5. günde çıkarılır ya da değiştirilip yeni alçı yapılabilir. 10. günde de alçı tamamen alınır ve masaja başlanır. İstenilen neticeye ulaşılması, şişliklerin tamamıyla geçmesi 3 ayı bulabilmektedir. Bu sürede bilhassa cilt kalınlığı mühim bir rol oynar. Burun cildi kalın olan hastalarda ya da daha evvelden burundan cerrahi bir müdahalede bulunulmuş hastalarda cildin eski kalınlığına dönebilme süresi 3 ay ila bir senedir.

Bu ameliyatta standart burun estetiği ameliyatına yani rinoplastiye göre çok daha az morarma ve şişlik olur. Bu işlemden sonra normal hayata daha kısa sürece dönülür ve genellikle ağrı olmaz.

Burun ucu estetiği olmayı düşünen hastanın normal burun estetiği ameliyatı hakkında da bilgisi olmalıdır.

 

  • Yazıyı Beğendin mi?  

Benzer Yazılar

Bu yazıya henüz yorum yapılmamıştır, ilk yorumu yapmak için tıklayın.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

*
*