Burun Küçültme

Burun Küçültme

Burun, karşıdan bakıldığı zaman yüz bölgesinin yani saç çizgisinden çene ucuna kadar olan bölgenin üçte birini kapsar. Yandan bakıldığında da çene ve alınla belirli bir oran içerisinde olması gerekir. Bu oran genetik özellikler ve coğrafi bölgelere göre değişiklik gösterir dolayısıyla bu oranı sabit kabul etmek doğru değildir. Burun küçültme anatomik özelliklerin izin verdiği ölçüde yapılabilir.

Burnun normalden büyük olması kişinin estetik görünümünü bozduğu için psikolojik sorunlara yol açabilir.

Burnunun büyük olduğunu düşünen ve küçültmek isteyen hastalar doktorlarıyla görüşüp ortak bir karar alabilirler.

Burun küçültme operasyonu uygulanırken hem burnun kemik yapısına hem de kıkırdak yapısına müdahale edilir. Burun kemik ve kıkırdak dokusunu örten deri zamanla burnun küçülmüş şekline adapte olur. Küçültme ameliyatında dikkat edilmesi gereken en önemli unsur burnun işlevlerinin bozulmamasıdır. Bu yüzden Küçültme Ameliyatı teknik açıdan büyük bilgi birikimi ve tecrübe gerektirir.

Burun küçültme ameliyatı genel anestezi altında yapılır ve ortalama 2 saat sürer. Burnun 3 boyutlu olarak küçültülmesi ve yapılacak müdahalelerden dolayı göz altlarında şişme ve morluklar oluşması normaldir. Bu şişme ve morluklar giderek azalacak ve ortalama 1 hafta içerisinde görünmez hale gelecektir.

  • Yazıyı Beğendin mi?  3
Önceki Yazı

Benzer Yazılar

Bu yazıya henüz yorum yapılmamıştır, ilk yorumu yapmak için tıklayın.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

*
*