Burun küçültme estetiği

Burun küçültme estetiği

Burun, estetik bir yüz görünümü için en önemli organdır. Yüz ile orantılı olmayan (yani kişinin yüzüne göre daha büyük bir burna sahip olması) burun yapısı, ilk bakışta fark edilecek etkenlerdendir. Bu durum bazı kişilerde psikolojik bir soruna da dönüşebilir. Burun küçültme ameliyatı, burun yapısından büyüklüğü nedeniyle rahatsız olan kişiler tarafından tercih edilen estetik burun ameliyatları arasındadır.

Burun küçültme ameliyatı öncesinde hastanın birçok açıdan fotoğrafı çekilir ve online ortamda ameliyatlı görünüm için çalışmalar yapılır. Bu aşamada hasta ve doktor burnun yeni görünümüne birlikte karar vermelidir.

BURUN KÜÇÜLTME AMELİYATI NASIL YAPILIR?

Lokal anestezi altında yapılan burun küçültme ameliyatı, operasyonun şiddetine göre saat farklılıkları yaratabilir. Ameliyatların ortalama süresi 1 saattir. Bu aşamada burun etinde ya da kıkırdak kısmında yer alan fazlalıklar alınarak kişiye daha doğal bir görünüm kazandırılmaya çalışılır. Burun törpüleme ve burun ucu kaldırma ameliyatları da burun küçültme ameliyatları arasında sayılabilir. Ayrıca burun deliği küçültme de tercih sebebidir.

BURUN KÜÇÜLTME AMELİYATI FİYATI NEDİR?

Burun küçültme ameliyatı fiyatı uzman doktor tarafından yapılacak muayene sonrasında belirlenir. Her kişinin burun yapısının farklı olması ameliyat şiddetini de etkilediği gibi burun küçültme ameliyatı fiyatları açısından da farklılık yaratmaktadır.

  • Yazıyı Beğendin mi?  1

Benzer Yazılar

Bu yazıya henüz yorum yapılmamıştır, ilk yorumu yapmak için tıklayın.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

*
*