Burun Kemeri Ameliyatında Nasıl Bir Operasyon Uygulanır?

Burun Kemeri Ameliyatında Nasıl Bir Operasyon Uygulanır?

Özellikle kalın kemerli burun , kemerli yapısından dolayı burunda şekil bozukluklarını da beraberinde getirmektedir. Çünkü yoğun kemere sahip burun yapısında burun ucu aşağıya bakar nitelikte bir görünüme sahiptir.

Kişilerde sosyal fobiye neden olan, iş yaşamını, sosyal yaşamını ve özel yaşamını olumsuz etkileyebilen görüntüden kişiler kısa bir operasyonla kurtulabilmekte; yeni, orantılı, estetik burun formuna kavuşabilmektedirler.

BURUN KEMERİ, BURUN KEMERİ AMELİYATI

Estetik olarak memnuniyetsiz bir görüntüye ve özgüven eksikliğine neden olan kemerli burun yapıları artık gelişen estetik araştırmalar ve teknolojiyle beraber konforlu bir şekilde estetik forma kavuşturulmakta ve kişiyi mutsuzluk hissinden kurtarmaktadır.

Kemerli Burun Ameliyatı

Özellikle kalın kemerli burun yapısına sahip burun formu , bu yapıdan dolayı çeşitli şekil bozukluklarını da beraberinde getirmektedir. Çünkü yoğun kemere sahip burun yapısında burun ucu aşağıya bakar nitelikte bir görünüme sahiptir.

Bu burun yapısı kişinin yüz hatlarına göre bazen yayvan olabildiği gibi burnun kıkırdak yapısı ve kemik kalınlığına göre de burun ince veya kalın bir görünüme sahiptir.

Bu durum ise kişileri rahatsız etmekte ve estetik bir görünüm burun formuna kavuşma isteği uyandırmaktadır.

Kemerli Burun İçin Nasıl Bir Yöntem İzlenir?

Öncelikle burnun kemik kalınlığı, kıkırdak yapısı incelenmektedir. Kemer yüksekliği ve kalınlığı belirlenip yüz ölçülerine uygun olarak bir simülasyon çizimi yapılır.

Kişinin beklentilerine ve doktorun son tespitlerine göre burun kemerine törpü uygulanması işlemi yapılmaktadır. Bu operasyon ince bir cerrahi işlem gerektirdiğinden burnun anatomik yapısındaki doğal formun muhafaza edilmesine de özen gösterilmektedir.

Kemerin ne kadar düşürüleceği yapılacak olan yüz ölçülerine göre belirlenir. Bir bölgeye yapılacak olan bir operasyon diğer bölgelere de bir işlem yapma gereksinimi doğurabilir.

Çünkü kemer törpülenirken burun ucu eski formunu koruyamayabilir veya yeni yapısına uygun bir görüntü oluşturmayabilir.

Bu aşamada burun ucunun uzatılması veya burun ucunun yukarıya kaldırılması işlemi uygulanabilmektedir.

  • Yazıyı Beğendin mi?  3

Benzer Yazılar

Bu yazıya henüz yorum yapılmamıştır, ilk yorumu yapmak için tıklayın.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

*
*