Burun estetik operasyonu açık teknikle mi yoksa kapalı teknikle mi yapılmalı?

Burun estetik operasyonu açık teknikle mi yoksa kapalı teknikle mi yapılmalı?

Önemli olan burada cerrahın hangi teknikte kendini daha rahat hissettiği ve hangi burun tipine hangi tekniği uygulayacağıdır.

Doktorunuz bir kapalı rinoplasti tekniğini seçerse, burun deliklerinin iç kısmında cerrahi kesiler ile izleri kesinlikle dışarıdan görünmez kılan, yüzey dokularının dışında bırakarak yapacaktır. Açık rinoplasti tekniğinde burun ucundan yapılan kesi sonucu, dışarıdan görünen burun ucunda iz olacaktır.

Kapalı teknik estetik burun operasyonunda cerrahın estetik görsel yeteneği, tecrübesi ve güçlü anatomik bilgisini gerektirir.

Doktorunuz dikkatli bir inceleme sonrası sizin için en doğru olan ve istenen etkiye ulaşmak için uygun bir adaysanız, kapalı teknikte estetik burun operasyonuna karar verecektir.

Burun estetiğinde kapalı rinoplasti operasyonunu, açık rinoplasti operasyonuna göre tercih için birden çok neden vardır.

  1. Minimal enfeksiyon riski,
  2.  Dışarıdan bakıldığında yara izinin görülmemesi,
  3. Ödem ve morarmanın daha az olması,
  4. Daha hızlı iyileşme süreci,

Yalnız ciddi burun travmaları, deformiteler veya revizyon operasyonları gibi bazı durumlarda, kapalı rinoplasti tekniği uygun olmayabilir ve plastik cerrahınız açık rinoplasti operasyonunu size tavsiye edebilir.

  • Yazıyı Beğendin mi?  2
Önceki Yazı

Benzer Yazılar

Bu yazıya henüz yorum yapılmamıştır, ilk yorumu yapmak için tıklayın.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

*
*