Burun Estetiğiyle Hangi Sorunlarınızı Çözebilirsiniz?

Burun Estetiğiyle Hangi Sorunlarınızı Çözebilirsiniz?

Burun, insan hayatının bütün fonksiyonlarını kontrol eder. Aynı zamanda kişinin yüzünün karakteristik yapısını belirlemede çok mühim bir görevi vardır. Şayet çok önemli olan bu organınızın yanı burnunuzun görünümünden memnun değilseniz veya nefes alırken güçlük çekiyorsanız yaşam kaliteniz düşer. Rinoplasti ameliyatı sayesinde düzgün nefes alma kabiliyetini bozan fizyolojik komplikasyonları düzeltmek mümkün. Yanı sıra gelişmiş estetik teknikleri sayesinde burnunuzun şekli de düzeltilebilir. İhtiyacınız olanı karşılamak için rinoplastinin birkaç türü vardır. Şimdi bunlardan söz edeceğiz.

Fonksiyonel Rinoplasti İşlemleri

Fonksiyonel rinoplasti nefes alma sorunlarına yol açan fiziksel anormallikleri düzeltmektedir. Fiziksel travmaları da düzeltme özelliği mevcuttur. Plastik cerrahınız burnunuzun kıkırdak ve kemik dokusunu en baştan konumlandırarak, rahatça nefes almanızı sağlar. Yanı sıra burnunuzun şeklini de düzeltir.

Rinoplasti açık veya kapalı teknik ile yapılabilmektedir. Açık rinoplastide kesiler, burnun içerisine atılır. Kapalı rinoplastide ise kesiler, burnun dışına atılır.

Septum Deviasyonu Düzeltmeleri

Septum, burnu ortadan iki parçaya ayıran ve burnun iki yanında boşluk meydana getiren, burnun kafatası ile birleşmesini sağlayan kıkırdak dokuya denir. Deviasyon ise septumda oluşa kayma sonucunda meydana gelen burun tıkanıklığı ve nefes alamama durumuna denmektedir. Sağlıklı bir burunda deviasyon dümdüz bir hat çizer. Deviasyonun görüldüğü burunda ise C veya S tipi kıvrılmalar görülür. Burnun iki yanında bulunan boşluklar birbirine eşit olmalıdır. Burundaki bu sapma ya da kaymanın düzeltilerek burnun tepe bölümüne yeniden şekil vermek gerekebilmektedir.

Ameliyatsız Burun Estetikleri

Cerrahi yöntemler muhteva etmeyen genellikle burundaki küçük kusurları düzeltmek amacıyla kullanılan botoks enjeksiyonu ve dolgu gibi maddelerin kullanıldığı metotlardır. Şayet burunda bulunan kusur ameliyatsız burun estetiği için uygunsa 6 dakikada ameliyatsız burun estetiği yaptırılabilir. Bu işlem sonucunda herhangi bir ağrı, sızı veya morluk – şişme yaşamaz ve burnunuzda bulunan şekil bozukluklarından kurtulabilirsiniz.

Burun İmplantı Teknikleri

Burnun şeklini ve boyutunu değiştirmeye yardımcı olmak maksadıyla silikon implantın kullanıldığı tekniklerdir. Burnu küçültüp şeklini değiştirmek için kıkırdak doku alınabilir veya büyütmek isteyenler için sentetik doku yani burun implantı eklemesi yapılabilir.

Kısacası, burnunuzun yapısına göre ve sahip olmak istediğini yeni burnun özelliklerine uygun olarak rinoplasti tekniklerinden kendinize en uygun olan seçilir. Burun estetiği ameliyatı tekniklerinin hepsi birbirinden farklıdır. Burnunuzda bulunan soruna göre en uygun yöntem cerrahınız tarafından seçilir ve uygulanır. Siz de burnunuzdan kaynaklanan sorunlarınızı çözüme kavuşturmuş olursunuz.

  • Yazıyı Beğendin mi?  
Sonraki Yazı

Benzer Yazılar

Bu yazıya henüz yorum yapılmamıştır, ilk yorumu yapmak için tıklayın.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

*
*