Burun estetiğinde son trendler

Burun estetiğinde son trendler

Ülkemizde en sık yapılan estetik ameliyat olma özelliğini saç ekimine bıraksa da burun estetiği hala popülaritesinden hiçbir şey kaybetmedi. Topraklarımızda çok farklı etnik gruplara ait insanlar yaşıyor. Bu nedenle çok çeşitli burun estetiği sıkıntıları ile karşılaşıyoruz.

Karadeniz bölgesinin kemerli burunları, güneydoğunun kalın derili geniş burunları gibi. Bir de çoğunlukla çocukluk travmalarının sebebiyet verdiği eğri burunlar en sık karşılaştığımız burun problemleridir. Günümüzde ikinci ya da üçüncü kez burun estetiği ihtiyacı duyan hastaların sayısı hiç de az değil.

Burun küçük bir vücut parçası; fakat konumu nedeniyle kişiyi oldukça meşgul eden bir yapı. Kendinin güzel olması ve bulunduğu yüz ile uyumlu olması ve her şeyden önemlisi nefes alma sıkıntısı yaratmaması lazım. Burun estetiği, bence plastik cerrahinin en zor ameliyatı. Değişkeni çok, beklentileri çok. Binlerce burun ameliyatı yapsanız da günün birinde bir burun gelir sizi ilk ameliyatınız gibi zorlar.

Burun üç boyutlu düşünülmeli. Çeşitli bilgisayar programlarıyla, iki boyutlu olarak gösterilen ameliyat öncesi resimler sadece fikir verir. Burun derisinin, kıkırdaklarının kıvamı, kalınlıkları klasik işlemler dışında, anında geliştirmem gereken teknikler bulmaya beni zorlar. Ameliyat sonrasında yara iyileşme dönemi de kişilere göre çok değişkendir. Günümüzde artık beklenti burnun estetik olduğunun anlaşılmaması. Burun ucunun kalkması ya da sivrilmesi istenmiyor. Burun sırtının çok düşmesi tercih edilmiyor.

Burun ameliyatlarında dikkat edilecekler;

  1. Nefes alma fonksiyonunu iyileştirmek
  2. Yüzün genel yapısı içinde aşırı göze batmayan bir burun yapmak. ( Yüzün geneli güzelse burun yüzü parlatır.)
  3. Burun- dudak, burun -alın arası geçişlerin doğal olmasını sağlamak

Burun ameliyatı olacaklara tavsiyeler

  1. Doktorunuz ile birebir görüşün.
  2. Mümkün ise size benzeyen kişilere ait öncesi- sonrası foto görün
  3. Sizi anlayan kendinizi güvende hissettiğiniz kişilere ameliyat olun.
  • Yazıyı Beğendin mi?  3
Önceki Yazı
Sonraki Yazı

Benzer Yazılar

Bu yazıya henüz yorum yapılmamıştır, ilk yorumu yapmak için tıklayın.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

*
*