Burun Estetiğinde Kişiye Özel Burun Tasarımı

Burun Estetiğinde Kişiye Özel Burun Tasarımı

Burun estetik ameliyatı birçok kusuru kapattığı için çok tercih edilen estetik ameliyatları arasındadır. Muhtelif estetik endişeleriyle burun estetiği ameliyatı yaptırırken, kişinin burun yapısına uygun ve kişiye özel uygulamaların seçilmesi gerekmektedir. Aksi söz konusu olurda burnun fonksiyonlarında birtakım sağlık problemleri oluşabilir. Ayrıyeten kişilerin yüz orantılarında da şekil bozuklukları görülebilir.

Bir başkasında estetik bakımdan güzel görünen bir burun, başka bir kişide aynı güzellikte durmayabiliyor. Burnun yüz mimiklerindeki görünümü de kişilerin dış görünüşleri bakımından çok büyük önem arz ediyor. Kendine güvenle doğrudan bir ilişkisi olan burun, kişiye uygun olmayan yanlış bir estetik uygulama neticesinde kişinin sağlığı ve dış görünümü hususunda sorunlara sebep olabiliyor.

Burun estetiğinde burnun görünümünü, yüzde bulunan öteki organlarla olan ahengini de göz önünde bulundurarak değerlendirmek gerekmektedir. Bu manada, kişinin estetik ameliyat evvelinde burun yapısının ayrıntılı analizinin yapılması ve hastanın da yapılması mümkün olan taleplerde bulunması gerekmektedir. Zannedilenin aksine yüze ifade katan sadece gözler değildir. Burun da yüz ifadesini çok büyük oranda etkilemektedir. Bu sebeple güzel olarak adlandırılan bir burun, herkeste aynı ifadeyi ortaya çıkarmayabilir. Kişinin burun yapısı, burun estetiğinin nasıl yapılması hususunda yol gösterir. Burun yapısına uygun olmayan estetik taleplerin yerine getirilmesi işte bu sebeple doğru değildir.

Kişiye Özel Burun Estetiğinde Dikkat Edilmesi Gereken Hususlar

Kişiye özgü burun estetiği yapılırken birtakım noktalara dikkat edilmesi çok önemlidir. Kişiye özel burun estetiği yaptırırken, burnun sağlığından taviz vermemeye kesinlikle dikkat edilmelidir. Burnun bu manada nefes ve koku alma gibi fonksiyonlarını problemsizce yerine getirmesi esas alınması gereken noktadır. Kişiye özel burun estetiği hususunda dikkate alınması gereken diğer bir husus da burnun yüzün genel hatları ile orantılı olmasıdır. Yüzün mevcut orantısını bozan bir burun, estetik bakımdan arzu edilen neticeyi vermeyecek, estetik sorunları ortadan kaldırmanın aksine yeni estetik sorunları da beraberinde getirecektir.

 

  • Yazıyı Beğendin mi?  

Benzer Yazılar

Bu yazıya henüz yorum yapılmamıştır, ilk yorumu yapmak için tıklayın.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

*
*