Burun Estetiğinde Estetik Cerrah Seçimi Nasıl Olmalıdır?

Burun Estetiğinde Estetik Cerrah Seçimi Nasıl Olmalıdır?

İster kepçe kulak estetiği ameliyatı olun ister saç ekimi, ister lazer uygulamaları yaptırın ister yüz germe estetiği ister burun estetiği… Hangi estetik cerrahi operasyonunu yaptırırsanız yaptırın bu estetik ameliyatların başarısı çok büyük oranda seçtiğiniz estetik cerraha bağlı olacaktır. İnanması zor olabilir fakat günümüzde bazı estetik ve plastik cerrahların kabiliyetleri, iş becerileri ve birikimleri maalesef ki çok düşük düzeydedir. Burun estetiği ameliyatı evvelinde doktorunuzla görüşmeden evvel göz önünde bulundurmanız gereken bazı noktalar vardır. Şimdi bunları listeleyelim.

Estetik Cerrah Seçerken Dikkat Edilmesi Gereken Noktalar

Burun estetiği ameliyatını yapacak doktorun Plastik Cerrahi ihtisası yaptığını ispatlayan bir diploması olmalıdır. Bu diploma, o doktorun 6 sene süresince plastik cerrahi alanında staj yaptığı manasına gelir. Bu programa katılan doktorlar uzun seneler neticesinde yüz cerrahisi ve vücut cerrahisi alanında uzmanlaşırlar.

  • Burun estetiği ameliyatından evvel görüştüğünüz doktorun sizin ameliyatınıza gireceğini bilmelisiniz. Çünkü bazen görüştüğünüz doktorlar değil başka doktorlar veya asistanlar ameliyata girebiliyorlar.
  • Ücreti yüksek olan estetik cerrahlar her zaman en nitelikli cerrahlar değildir. Estetik cerrahlar hakkında internet üzerinden yorumları okuyabilirsiniz.
  • Burun estetiği ameliyat ortamı ve hastane koşulları çok mühim bir konudur. Bazen doktorlar, hastane ve klinik koşullarının yetersiz olmasından ötürü, yaptıkları burun estetiği ameliyatlarında ana ekipmanın haricindeki ekipmanları kullanmak zorunda kalabiliyorlar.
  • Yaptırmayı arzu ettiğinin estetik operasyon hakkındaki bütün sorularınızı doktorunuza sorup o doktorun yapacağı ameliyat hakkındaki bilgi ve birikimlerini öğrenmeye çalışmalısınız.
  • Yazıyı Beğendin mi?  1

Benzer Yazılar

Bu yazıya henüz yorum yapılmamıştır, ilk yorumu yapmak için tıklayın.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

*
*