Burun Estetiğinde Doktor ve Hastane Seçimi Nasıl Olmalıdır?

Burun Estetiğinde Doktor ve Hastane Seçimi Nasıl Olmalıdır?

Burun, kişinin yapısına has bir organdır. Burun estetiğinde plastik cerrahın gayesi, kişiye uygun ve özgü bir burun tasarlamak olmalıdır. Burun estetik ameliyatı olmak istiyorsanız bazı noktalara dikkat etmeniz gerekmektedir.

Burun estetik ameliyatı öncesinde cerrah ve hastanın iletişimi, estetik burun cerrahisinin başarılı olmasında önemli bir rol oynar. İyi ve kaliteli bir iletişim, cerrahın hastasının düşünce ve beklentilerini iyice anlamasını sağlar. Öte yandan hasta, karar vereceği estetik ameliyatın sonunda beklentilerinin karşılanıp karşılanmayacağını anlar.

Hasta, cerrah tarafından ameliyat sonrası iyileşme sürecinin biraz uzun süreceği konusunda bilgilendirilmelidir. Yüzde oluşacak şişliklerin, morlukların ve cildin iyileşmesi için zaman gerekmektedir. Bundan ötürü ameliyatın gerçek sonucu ve burnun alacağı son biçim, ameliyattan hemen sonra tam olarak görülmez. Fakat birkaç ay geçtikten sonra şişlikler tamamen indiğinde son şekil görülebilir. Bu nedenle hasta sabırlı olmalı ve ameliyattan sonra moralini bozmamalıdır. Hasta, gerçekçi olmalı ve iyileşme sürecinde olduğunun farkında olmalıdır.

Hasta, yüzünün genel görünümüne uymayan bir burun yapılmasını istediğinde cerrah, yüze uymayacak bir burun için hayır diyebilmeli; hasta da cerrahın böyle bir müdahale hakkının olduğunu bilmelidir. Bunlar mükemmel hasta – doktor ilişkisinin mühim noktalarıdır. Böylece iki tarafı da memnun edecek en iyi muhtemel neticeler elde edilebilir.

Doğru doktor seçimi yaparken hasta, çeşitli araştırmalar yapar. Yaptığı bu araştırmalar neticesinde doğru bir karar verebilmesi için bazı noktalara dikkat etmesi gerekmektedir. En mühim noktalardan biri, cerrahın burun estetiği ameliyatı yapabilecek yeterli deneyim ve bilgisinin olmasıdır. Diğer mühim noktalardan biri de, solunum yollarının yani burnun ameliyatın ardından sorunsuz olarak işlevini sürdürebilmesidir. Burun estetik ameliyatında burnun işlevsellik özelliği en mühim noktalardandır. Zira görünüm açısından mükemmel bir burun yapılabilir ancak nefes sorunu olan ve hayatı kabusa çeviren bir burun kimsenin işine yaramaz. İşte bunun için görsellik kadar iç yapılarda da konuya hakim bir cerrah seçimi yapılmalıdır.

Cerrahınızdan eski hastalarının ameliyat öncesinde ve sonrasında çekilmiş fotoğraflarını göstermesini ve örnekleme yapmasını talep ediniz. Hangi hastanelerde ameliyat yaptığı bilgisini edininiz. Mutlaka alt yapısı burun estetiği ameliyatı için yeterli olan kaliteli, donanımlı hastaneleri tercih ediniz. Seçilecek hastane kalitesinin bu işte mühim bir yeri olduğunu unutmayınız.

Eğer kendinizi burun estetiği ameliyatından sonra da mutlu hissetmek istiyorsanız doktor ve hastane seçiminizin doğru olması gerekmektedir. Böylece ileride oluşabilecek sıkıntıların önüne de geçilmiş olur.

 

 

  • Yazıyı Beğendin mi?  

Benzer Yazılar

Bu yazıya henüz yorum yapılmamıştır, ilk yorumu yapmak için tıklayın.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

*
*