Burun Estetiği Yaşı Kaç Olmalıdır?

Burun Estetiği Yaşı Kaç Olmalıdır?

Genel kriterler incelendiğinde ortaya çıkan sonuç, bir hasta için en sağlıklı burun estetiği ameliyatının 17 ve 18 yaşından itibaren yapılmasıdır. Fakat en az 18 yaşını doldurmuş hastaların burun estetiği ameliyatı oldukları takdirde kalite bakımından daha fayda göreceğini de belirtmeliyiz.

Burun estetik ameliyatı olmak isteyen herkesin, bu estetik kararını alırken çevresinde bulunan insanların olumlu veya olumsuz her çeşit yaklaşımlarından azade olması gerekmektedir. Burun estetik ameliyatı ve diğer estetik ameliyatlar evvelinde kişilerin tamamen kendi özgür iradeleriyle bu kararı almaları gerekmektedir. Böylece sonuç kişiler için çok daha kolay bir şekilde kabul edilecektir.

Burun gündelik hayatımızda bakışların odak noktası olan yüzün tam ortasında yer alır. Eğer, burunda herhangi bir şekil bozukluğu var ise kişi bundan ötürü alaya alınabilir ya da eleştiri alabilir. Burun yapısındaki hem anatomik hem de sonradan teşekkül eden komplikasyonlardan ötürü deformiteler görünümü hoş olmayan bir yapıya yol açabilir.

Burnun estetik bir görünüme sahip olması kişiye öz güven sağlarken, görünüm açısından hasarlı bir burna sahip olan kişiler esprilere, alaylara ve hatta eleştirilere maruz kalabilir. Görünümü estetik açıdan hoş olmayan bir burna sahip olan bir kişi şayet kişiliği oturmuşsa, ruh sağlığı yerindeyse bu durumlarda baş edebilir. Fakat kendisini karşı cinse beğendirme kaygısı olanların, sosyal ve iş yaşamında daha iyi bir konuma sahip olmak arzusunda olanların ve özellikle gençlerin burun estetik ameliyatı olma düşüncesi epey fazladır.

Bütün bunların yanı sıra gerek sosyal hayat, gerekse iş yaşamı içerisinde mutlu bir evlilik yürüten ve muhtelif başarılar kazanmış kişiler burunlarının estetik görünümleri ile pek ilgilenmez, bunu dert etmezler.

Burun estetik ameliyatı son derece önemli bir operasyondur. Bu ameliyat için bazı kriterlere sahip olmak gereklidir. Genel sağlık durumu iyi, bedensel olarak büyük oranda gelişimini tamamlamış, zihinsel olarak belli bir olgunluğa ulaşmış, herhangi bir ruhsal sağlık sorunu olmayan, karar verme becerisini kazanmış, ne istediğinin farkında olan, burun estetik ameliyatından gerçek beklentileri olan yani ameliyatın ardından mucizevi bir görünüm beklemeyen, burnu sağlık ve görünüm olarak iyileştirme çalışmalarına ihtiyaç duyan hastalar burun estetiği ameliyatını 18 yaşını doldurduktan sonra yaptırabilirler.

 

 

  • Yazıyı Beğendin mi?  

Benzer Yazılar

Bu yazıya henüz yorum yapılmamıştır, ilk yorumu yapmak için tıklayın.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

*
*