Burun Estetiği Ücretlerini Etkileyen Faktörler Nelerdir?

Burun Estetiği Ücretlerini Etkileyen Faktörler Nelerdir?

Burun estetiği ameliyatının ücretini etkileyen bazı faktörler bulunmaktadır. Burun estetiği ameliyatının en üst sınırı 8.000 ila 10.000 TL’dir. Şayet burun ameliyatınız bir düzeltme ameliyatıysa yani daha evvelden burun ameliyatı  geçirdiyseniz ya da travmaya bağlı olarak burnunuzun şekli ileri düzeyde bozuksa uygulanacak cerrahi uygulamalar değişmekte ve yapılacak cerrahi uygulamanın süresi artmakta ve kulak, kaburga gibi kıkırdak ihtiyacını karşılayacak bölgelerde ameliyat konusu gündeme gelebilmektedir. Ayrıyeten dışarıdan fazladan malzemelerin de kullanılacak olması burun estetiği ameliyatının masraflarını artırabilir.

Burun estetiği ameliyatı ücreti ortalama 3.000 ila 5.000 TL’dir. Bunun daha azını veriyor iseniz, birtakım riskleri göze alıyorsunuz demektir. Daha fazlasını ödüyorsanız da otelcilik hizmeti harikulade olan bir hastanede ameliyat olacaksınız demektir. Çünkü 5.000 TL ve üzerindeki ücretlerde ön plana çıkan hastane masraflarıdır.

Burun estetiği ameliyatı ücretlerini etkileyen diğer nedenler ise şunlardır:

  • Ameliyatın gerçekleştirildiği şehir
  • Ameliyatın gerçekleştirildiği hastane
  • Ameliyatın geçekleştirildiği hastanenin bulunduğu semt
  • Ameliyat için kullanılan standart malzemeler
  • Hastanede kalma süresi
  • Ameliyat sırasında uygulanan anestezi şekli
  • Ameliyat öncesinde ve sonrasında hastaya uygulanacak hizmetler.

Tabii bulunduğunuz şehirden başka bir şehirde burun estetiği ameliyatı yaptıracaksanız ulaşım ve konaklama gibi masrafları da göz önünde bulundurmalısınız.

Fakat iyi bir burun estetiği neticesi elde etmek istiyorsanız dikkat etmeniz gereken tek şey ücret olmamalıdır. Burun ameliyatınızı yapacak olan cerrahın ve ekibinin deneyimi en önemli kriterdir. Dolayısıyla burun estetiği ameliyatı olmak için maddi imkanlarınızı zorlamanız sizi yararınıza olacaktır.

 

  • Yazıyı Beğendin mi?  

Benzer Yazılar

Bu yazıya henüz yorum yapılmamıştır, ilk yorumu yapmak için tıklayın.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

*
*