Burun estetiği sonrasında ciltte oluşan şişliği etkileyen faktörler

Burun estetiği sonrasında ciltte oluşan şişliği etkileyen faktörler

Bütün hastalar burun estetiği sonrası burundaki şişliğin ne kadar süreceğini, tamamen iyileşmenin ne zaman sonuçlanacağını merak etmektedir. Estetik görüşmelerinde sıklıkla bunu sorgulamaktadırlar. Burun estetiği kısa sürede tam sonucun alınabileceği bir estetik operasyonu değildir. İstenilen tam sonucu almak genellikle 1 yıllık bir süreçte ve nadir olarak daha uzun bir sürede sonuçlanmaktadır. Burun estetiği sonrası oluşan şişliğin yoğunluğunu ve çözünme sürecini etkileyen birçok faktör vardır.

Bunlar Kişinin iyileşme paterni: Bazı hastalar burun ameliyatı sonrası iyileşme sürecine daha hızlı cevap verir ve oluşan şişlik daha azdır. Ama bazı hastaların iyileşme sütrecine verdiği yanıt daha uzun sürebilir ve oluşan şişliğin daha belirgin olduğu gözlenebilir. Bazı hastaların iyileşme cevabı daha iyidir, bazılarında ise daha geç iyileşme ile karşılaşabiliriz. Yapılan ameliyatın tekniği: Kapalı burun estetiğinde, açık burun estetiğine göre daha az şişlik oluşmaktadır. Yapılan ameliyatın kapsamı ve süre olarak uzunluğu: Örneğin ileri seviyede eğri veya burun sırtındaki kemiği belirgin olan ve daha agresif çalışmayı gerektiren daha uzun süren vakalarda, şişlik daha fazla olmakta ve yapılan işlemin agresifliği derecesinde iyileşme daha geç olabilmektedir.

Daha önceden burun estetiği olup olmadığı: Düzeltme burun estetiği geçiren hastalarda şişliğin dağılması daha geç olmaktadır. Ameliyat sonrası bakım: Ameliyat sonrası buz uygulaması çok önemlidir. Damar ağzını büzeceğinden cilt altı şişlik oluşumunu sınırlandırır. Burundaki farklı bölgeler şişliğe farklı cevap verir: Burun ucundaki şişlikler daha geç iyileşirken, burun sırtında oluşan şişlikler daha hızlı iyileşecektir. Final sonucuna ulaşırken iyileşme ve bu şişliğin çözünmesi 1 yıldan fazla sürebilir. Bu burnun kötü görünüme sahip olacağı anlamına gelmez. Önemli olan her geçen gün iyileşmenin normal seyrinde devam etmesi ve burnun her gecen gün güzelleşmesidir.

  • Yazıyı Beğendin mi?  1

Benzer Yazılar

Bu yazıya henüz yorum yapılmamıştır, ilk yorumu yapmak için tıklayın.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

*
*