Burun Estetiği Kaç Yaşında Yapılmalıdır?

Burun Estetiği Kaç Yaşında Yapılmalıdır?

Burun estetiği ameliyatlarında hastanın yaşı çok mühim bir noktadır. Çok erken veya çok geç yaşlarda yapılan burun estetiği ameliyatları kişiye yarardan ziyade zarar vermektedir. Erkeklerde burun estetiği ameliyatı adaylığı için 18 yaşını tamamlamış olmak gerekirken, kadınlarda burun estetiği ameliyatı adaylığı için 17 yaşını tamamlamış olmak yeterli sayılmaktadır.

Burun estetiği ameliyatında kişinin yaşı çok mühimdir. Zira kadınlarda ve erkeklerde belirttiğimiz yaşlardan sonra kemik gelişimi çok büyük oranda tamamlanacaktır.

Aslında burun estetiği ameliyatlarında esas kriter, fiziksel olarak hastanın burun estetik ameliyatı için hazır olmasıdır. Ancak fiziksel durumun yanı sıra burun estetik ameliyatı kararı için kişilerin sosyal ve psikolojik durum bakımından da kendilerini estetik ameliyata hazırlamaları gerekmektedir.

Burun estetik ameliyatının ardından şayet görünüm bakımından önceden burun yapısın çok büyük sıkıntılar yok ise burun estetiği ameliyatından beklenti yüksek olabilir. Fakat hastanın burun yapısı bir hayli sorunlu ise estetik burun ameliyatı ardından şahane bir burun beklemek yersizdir. Bunu bilen plastik cerrah, burun estetik ameliyatı öncesinde yapılan görüşme esnasında kişiye, bilgisayar yardımıyla veya beyinde canlandırılabilir bir şekilde bilgi vermek zorundadır.

  • Yazıyı Beğendin mi?  
Önceki Yazı

Benzer Yazılar

Bu yazıya henüz yorum yapılmamıştır, ilk yorumu yapmak için tıklayın.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

*
*