Burun Estetiği İçin Çok Yaşlı mıyım?

Burun Estetiği İçin Çok Yaşlı mıyım?

Burun estetiği ameliyatında kemik ve kıkırdak gelişiminin tamamlanması için kişinin belli bir yaşa gelmesi gerekmektedir. Kadınlar ergenlik dönemini erkeklere nazaran daha erken tamamladıkları için en az 17 yaşını; erkekler ise en az 18 yaşını doldurmuş olmalıdır. Fakat hastanın ciddi bir nefes alamama sorunu bulunuyorsa, görüntüsünü kafaya takıp çok ciddi bir psikolojik problem haline getirip günlük yaşantısına yansıtıyorsa, daha erkek yaşlarda da burun estetiği ameliyatı yapılabilmektedir. Şayet burun estetiği ameliyatında kemik ve kıkırdağa dokunulmadan kişinin şikayetleri giderilebilecek haldeyse yine daha erken yaşta ameliyat yapmak mümkündür. Yarık damak ve dudak adı verilen doğumsal problemler ve ciddi travmalar neticesinde işlev kaybı yaşayan vakalarda burun estetiği ameliyatı erken yaşta uygulanabilmektedir.

Hastanın sağlığı müsaade ediyorsa, doktorlar ve hasta burun estetiği ameliyatına ihtiyaç duyuyorsa ve hastanın anestezi almasında hiçbir sakınca bulunmuyorsa burun estetiği ameliyatı yapılabilmektedir.

Fakat burun estetiği için yaşın bir üst sınırı bulunmamaktadır. Bununla beraber enfeksiyon ve anestezi ile alakalı komplikasyonlar bakımından kişinin sağlıklı olması gerekmektedir. Buna ilave olarak estetik açıdan sonucun iyi olması için cildin esnek olması gerekiyor.

Her ne kadar burun estetiği ameliyatı için herhangi bir üst yaş sınırı bulunmuyor olsa da belli bir yaşa gelmiş kişilerde başla sağlık problemleri de olacağı için öncelikli ameliyatlar, estetik ameliyatlar olmamaktadır.

  • Yazıyı Beğendin mi?  

Benzer Yazılar

Bu yazıya henüz yorum yapılmamıştır, ilk yorumu yapmak için tıklayın.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

*
*