Burun Estetiği Ameliyatlarından Sonra Gözler Morarır mı?

Burun Estetiği Ameliyatlarından Sonra Gözler Morarır mı?

Burnun geniş olduğu ve burun kemiklerinin daraltılması lazım gelen hallerde gözler biraz morarır. Burun kemiklerinin yanlarda hareketlendirilmediği hallerde morarma daha az olacaktır.

Bu morluk ve şişliklerin asgari düzeyde olması için estetik plastik cerrahlar muhtelif yöntemler ve ilaçlar kullanılır. Dokulara saygılı olan cerrahi, burun estetiği ameliyatının gereksiz yere uzatılmaması, burun estetiği ameliyatı esnasında ve sonrasında buz uygulaması yapılması bu yöntemlerden birkaçıdır.

Morarma sadece cerraha bağlı değildir, hastanın yapısına da bağlıdır. Burun estetiği ameliyatı öncesinde alınan kan sulandıran aspirin, ağrı kesici, bitki çayları, şifalı bitkiler çok daha fazla kanamaya ve morarmaya sebep olur. Önemsiz görülse bile bilhassa burun ameliyatından bir hafta evvel gereksiz yere ilaç kullanılmamalı ve kullanılan bütün ilaçlar estetik cerrah ile paylaşılmalıdır.

Göze hoş gelmese de morluklar burnun tam açıldığı bir veya iki hafta içerisinde kendiliğinden geçer. Bu sırada işe erkek başlamak zorunda olan hastalar kapatıcı makyaj yapabilirler.

  • Yazıyı Beğendin mi?  1

Benzer Yazılar

Bu yazıya henüz yorum yapılmamıştır, ilk yorumu yapmak için tıklayın.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

*
*