Burun Estetiği Ameliyatlarında Dikiş İzi Kalır mı?

Burun Estetiği Ameliyatlarında Dikiş İzi Kalır mı?

Burun estetiği ameliyatı yaptırmak isteyenlerin çok merak ettiği bir husus da ameliyattan sonra burunda dikiş izi kalıp kalmayacağıdır. Şayet hatalı bir ameliyat yapılmazsa günümüzde kapalı teknik burun ameliyatının ardından dışarıdan görülen bir dikiş izi kalmaz.

Cerrahların burun estetiği ameliyatlarında kullandığı 2 ana tip burun ameliyatı vardır: Açık ve kapalı. Kapalı ameliyatta burun ucu daraltılması yapılmadığı müddetçe cerrahi kesik izi kalmamaktadır. Şayet daraltma işlemi gerçekleştirildiyse (daraltma işlemi açık burun ameliyatı ile de yapılabilir.) kesikler burunla yanağın birleştiği kıvrımın üzerine gelmelidir. Böylece bu yaralar, oradaki kıvrıma çok iyi bir şekilde gizlenir ve fark edilmez.

Açık ameliyatta da burnun alt köşesinde yer alan, iki burun deliğinin arasındaki bölgeye cerrahi kesik atılır. Yara izi problemleri cerrahi kesiğin yanlış biçimde, yanlış yere (mesela; üçgen kıkırdağa çok yakın açılarak buradaki naturel sınırlarını bozacak ve iz kalmasına neden olacak biçimde) atılmasından veya düzgünce kapatılamaması sebebiyle kenarların çok görünür olmasından kaynaklı olabilir. Bu durum, kesiği burnun aşağıya bakan kısmına ve doğal V biçimindeki yapısına uygun şekilde atılması ile kısmen engellenir. Bu sayede iz, normal diyalog mesafesinden anlaşılmaz hale getirilebilir.

Yalnız Kapalı teknik burun estetik ameliyatında dışarıdan görünen hiçbir yara izi olmaz.

  • Yazıyı Beğendin mi?  

Benzer Yazılar

Bu yazıya henüz yorum yapılmamıştır, ilk yorumu yapmak için tıklayın.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

*
*