Burun Estetiği Ameliyatının Sonucundan Memnun Olmayanlar Ne Yapmalı?

Burun Estetiği Ameliyatının Sonucundan Memnun Olmayanlar Ne Yapmalı?

Burun estetiği ameliyatlarının ardından bazı hastalar, son şeklini neredeyse tamamlamış olan burunlarını hala beğenmeyebilir. Burnun son şekline ulaşması genelde burun estetiği ameliyatından sonra 12. ayda bitmiş olur. Burun estetiği yaptırdıktan sonra meydana gelen yeni burun görünümünden hoşlanmayan kişiler, bu nedenden ötürü çok huzursuz ve mutsuz olabilirler. Fakat estetik cerrahi alanında böyle problemlerden kurtulabilmek gayet mümkündür. Estetik cerrahi, alanı itibarıyla hasta ve hekimlere ikinci, üçüncü, dördüncü ve hatta bazen beşinci müdahale şansı sunar.

Burun estetiği ameliyatının ardından hastanın burnunun almış olduğu yeni şekil şayet hastanın eski burun şeklinden daha kötü görünüyorsa, burun estetiği ameliyatından sonra nefes alma güçleşmişse veya burun estetiği ameliyatı ardından göze hoş gelmeyen bir burun şekli meydana gelmişse burun estetiği ameliyatı sonrasında burun revizyonları yapılabilir.

Bütün bu sorunların yanı sıra hatalı burun estetiği ameliyatlarında öteki olgular şunlardır: Burun ucundan gereğinden fazla kıkırdak çıkarılması neticesinde ortaya çıkan burun çöküntüleri, burunda meydana gelen asimetri problemleri, kıkırdak ve kemik dokusunun yapı bütünlüğünün zarara uğraması. Ayrıyeten aşırı derecede yukarı kaldırılan burun neticesinde de kalkık burun için burun revizyon ameliyatı yapılabilir.

Burun Revizyonu

Burun revizyonu ameliyatlarında esas hedef burun revizyon işleminin yinelenmemesini sağlamaktır. Bu nedenle hasta, gözlemlerini ve yaşadığı problemleri doktoruna çok iyi anlatmalıdır. Burun estetiği ameliyatı sonrasında memnuniyetsizlik yaşayabilirsiniz ancak bu memnuniyetsizliğinizi evvela doktorunuzla paylaşmalısınız. Elbette estetik cerrahın da burun revizyonu için iyi bir inceleme yapması lazımdır. Bazen burun revizyon ameliyatı, burun estetiğine göre çok daha güç olabilir.

Yeniden Burun Estetiği Olmak

Burun estetiği ameliyatı sonrasında hasta, yeni burun şeklinden ve yapısından memnuniyetsizlik duyuyorsa yeni bir burun estetiği yani burun revizyonu yaptırmak için en az 12 ay beklemelidir. Çünkü, bu süre sonunda pek çok hasta yeni burun yapısına alışırken; pek çok hasta da son biçimini alan burunlarını artık beğenmeye başlar. Yani burun estetiği revizyonu yaptırmak için 1 sene kadar beklemeniz sizin için yararlıdır.

  • Yazıyı Beğendin mi?  

Benzer Yazılar

Bu yazıya henüz yorum yapılmamıştır, ilk yorumu yapmak için tıklayın.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

*
*