Burun Estetiği Ameliyatından Sonra Rahat Nefes Alabilecek miyim?

Burun Estetiği Ameliyatından Sonra Rahat Nefes Alabilecek miyim?

Burun estetiği yaptırmayı düşünenler genellikle nefes almada sorun yaşayan kimselerden oluşuyor. Dolayısıyla burun estetiği ameliyatından sonra rahatça nefes alıp alamayacaklarını merak ediyorlar. Yazımızda merak edilen bu sorunun cevabını vereceğiz.

Bazı burun şekil bozuklukları, doğrudan burnun işlevini etkilemektedir. Buradan yola çıkarsak, burun şekli üzerindeki bazı düzeltici manevralar, nefes alma sorunlarınızı da düzeltebilir. Bu, en fazla deviyelerde (eğri burun) görülür. Burun orta hatta getirilince bütün hava yolu birden açılabilir.

Burun estetiği ameliyatının ardından tamponlar alındıktan sonraki ilk birkaç saat nefesinin gayet iyi halde olur ancak sonra tamponun yaptığı baskı ortadan kalktığı için burun içerisinde de iyileşmeyle beraber şişme meydana gelecektir. Bu nedenle birkaç saat sonra burun tıkanıklığı meydana gelir. Bunu engellemek için doktorunuzun önereceği deniz suyu spreyleri ve özel ringer solüsyonları kullanabilirsiniz.

Nefes alıp vermenin tamamıyla normale dönebilmesi için 3 hafta gerekir. Fakat ara sıra tek yönlü tıkanıklıklar olması ve 6 aya kadar burun içerisindeki salgıların kurumaya neden olması doğal bir süreçtir. Bu, burun estetiği ameliyatından sonra burun içini saran mukoza denilen derinin salgıları temizleme kabiliyetinin geçici süreliğine kaybolmasından kaynaklanır. Burun estetiği ameliyatından sonra 6 aya kadar devam edebilen bu hal şayet geçmez ise ve tek yönlü ve devamlılık gösteren bir burun tıkanıklığı sorunu mevcutsa ameliyatla alakalı bir problem olma olasılığı fazladır.

  • Yazıyı Beğendin mi?  

Benzer Yazılar

Bu yazıya henüz yorum yapılmamıştır, ilk yorumu yapmak için tıklayın.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

*
*