Burun Estetiği Ameliyatında Burun Kemikleri Kırılıyor mu?

Burun Estetiği Ameliyatında Burun Kemikleri Kırılıyor mu?

“Burun estetiği ameliyatı sırasında burun kemikleri kırılıyor mu?” sorusuna verilen cevap, “Evet, çoğunlukla bu işlem yapılıyor.” cümlesinden ibaretti. Fakat artık başka bir yöntemin var olduğunu da bilmelisiniz.

Günümüzde şişmeden, morarmadan ve kemik kırmadan gerçekleştirilen burun estetiği ameliyatları mümkün. Burun ameliyatlarında morarma ve şişmeyi engelleyen Diamondrhinoplasty yöntemini kullanan Operatör Doktor Abdülkadir Göksel, bu yöntemin burum ameliyatlarının rotasını değiştireceğini söylüyor.

Operatör Doktor Abdülkadir Göksel,” Çok daha güvenli ve sonucu önceden görülebilir bir teknik olan Diamondrhinoplasty tekniğiyle ameliyat sonrasında hemen hemen hiç morarma görülmüyor. Şayet hastamızın morluk ve şişlik oluşmasına sebep olan hususi bir hastalığı veya cilt yapısı yoksa, ameliyat sonrası dönemde hafif bir şişlik haricinde ciddi bir morarma da meydana gelmiyor.” diyor.

Yüzün ifadesini ve güzelliğini çok fazla etkilediği için iyi yapılmış bir burun estetiği ameliyatının sağlık ve estetik bakımdan çok mühim olduğunu belirten Operatör Doktor Abdülkadir Göksel, “Senelerce burun estetiği ameliyatları, burun kemikleri kırılarak yapıldığından ötürü ameliyat sonrası dönemde şiddetli şişlik ve morarma gibi yan etkileri olmaktaydı.” diyor.

Kemiklerin kırılması ve kaynaması esnasında istenmeyen ve kontrol edilemeyen yanlış iyileşme ve şekillenmelerin de meydana gelebildiğini belirten Göksel sözlerine şu şekilde devam ediyor: “Teknolojinin sağlık alanındaki gelişmesi, burun estetiği ameliyatlarında da yeni bir dönem başlattı. Ultrasonografik titreşimlerle çalışan piezo cerrahi sayesinde kemik gibi sert dokulara kırmadan şekil vermek ve ince detaylarla çalışabilmek mümkün hale geliyor. Fransız Doktor Olivier Gerbault’un geliştirdiği Diamondrhinoplasty metodunda elmas bir uç sayesinde burnun kemik iskeletini ultrasonografik teknikle şekillendirebilmekteyiz. Böylece ameliyatın ardından hastalar hemen hemen hiç ağrı, morluk ve şişlik problemiyle karşılaşmıyor. Internarional Rhinoplasty Resarch Society üyesi olan Dr. Gerbault’un bu tekniği sayesinde inanıyorum ki bu yöntem bütün dünyada hızla yayılarak burun ameliyatının rotasını değiştirecek.”

  • Yazıyı Beğendin mi?  

Benzer Yazılar

Bu yazıya henüz yorum yapılmamıştır, ilk yorumu yapmak için tıklayın.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

*
*