Burun Estetiği Ameliyatı Sonrasında Burun Ucu Düşmesi

Burun Estetiği Ameliyatı Sonrasında Burun Ucu Düşmesi

Burun ameliyatlarında gereksiz kıkırdak çıkarılması burun ucu düşmesinde en çok rastlanan sebeptir. Bunun haricinde burna travmalar, burun enfeksiyonları ve burnu tutan muhtelif hastalıklarda da burun destek dokuları bozulup burun ucu düşebilir.

Burun ucu düşmesini daha iyi anlayabilmeniz için şu örneği verebiliriz: Mimari yapılarda olduğu gibi burun çatısında da yapıyı yerinde tutan ve onu destekleyen önemli anatomik teşekküller vardır. Binaların kolon ve kirişlerinde olan bir zayıflık veya bir kolonun çıkarılması nasıl sorunlara sebep oluyorsa, bunun benzerinin burun anatomisinde de olduğunun bilinmesi gerekir.

Son senelerde uygulanmamakla beraber nefes sorunu için belli kurallara uymadan, çok radikal olarak çıkartılmış bir kıkırdak dokunun söz ettiğimiz bu yapıyı ne derece bozduğu ve burun ucunda düşmelere sebep olduğu artık çok iyi bilinmektedir.

Bunun yanı sıra bu desteği sağlayan pek çok mühim anatomik oluşum da vardır.

Rinoplastide son senelerdeki yaklaşım değişikliği, uygulanan daha minimal ve destek yapıyı daha az bozan cerrahi tekniklerle bu önemli yapılar artık korunabiliyor, şekillendirilebiliyor ve gerekirse güçlendirilebiliyor.

Ameliyat sonrasında gerekirse kıkırdak desteği, kıkırdak ilerletmeleri, bir takım dikiş uygulamaları gibi birtakım cerrahi tekniklerle destek artırılabiliyor.

Ayrıyeten rinoplasti sonrası erkem dönemde ödemler sebebiyle burun ucundaki kalkıklık bir müddet sonra ödemlerin azalması ile beraber planlanan yerine iner. Yani bu süreç burun ucu düşmesi olarak nitelendirilmez, gayet doğal bir süreçtir.

Burun Estetiği Ameliyatının Ardından Burun Ucunda Düşme Meydana Gelir mi?

Burun estetiği ameliyatı olmak isteyen hastaların en çok merak ettiği sorulardan biri de budur.

Burun estetiği ameliyatları artık yeni teknikler sayesinde, burnun destekleri korunarak yapılan bir operasyon halini aldığı için operasyonun ardından burun ucunda düşme oluşmaz.

Artık yeni burun estetiği teknik ve felsefesi destekli burun ameliyatını öngörüyor. Yani burun estetiği ameliyatları burun ucunda düşmeye yol açmıyor. Bilakis burun ucunu daha güçlü ve destekli hale getiriyor.

  • Yazıyı Beğendin mi?  

Benzer Yazılar

Bu yazıya henüz yorum yapılmamıştır, ilk yorumu yapmak için tıklayın.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

*
*