Burun Estetiği Ameliyatı Olacaklara Öneriler

Burun Estetiği Ameliyatı Olacaklara Öneriler

Burun estetiği, plastik cerrahi operasyonları içinde kadın ve erkekler tarafından en çok yaptırılan ameliyattır. Zira burun, yüzün odak noktasındadır ve yüzün güzelliğini belirleyen en önemli unsurdur.

Bazen genetik bazen de kaza gibi travmalar sebebiyle sonradan burun şeklinde bozulmalar meydana gelebilir. Burun estetik ameliyatıyla alakası en çok duyulan şikayetler arasında burun kemeri, burunda eğrilik, geniş veya düşük burun ucu problemleri, burun deliklerindeki asimetri, çok büyük ya da çok küçük burun sorunları vardır. Burunda eğrilik ve burun deliği asimetrileri gibi birtakım burun problemleri beraberinde nefes alma problemlerini de getirebilir. Burun estetiği yaptırmak için plastik cerrahiye başvuran hastalar, bu problemlerden kurtularak fiziksel ve estetik açıdan çok daha sağlıklı ve doğal bir görünüme kavuşabiliyorlar.

Günümüzde burun estetiği ameliyatları tıpta ve teknolojideki gelişmeler sayesinde eskiye nazaran çok daha hızlı ve hasta için zahmetsizce yapılabiliyor. Kapalı teknikle yapılan ameliyatlarda hiçbir kesi açılmadan yalnızca burun deliklerinin içinden girilip düzeltmeler yapılıyor. Geleneksel yöntemlerde olduğu gibi tampon uygulaması yerine nefes alma rahatlığı ve kolaylığı sağlayan aparatlar veya bantlar kullanılıyor.

Burun estetiği ameliyatlarının planlanmasına evvela hastanın fiziksel olarak muayenesinin yapılmasıyla başlanır. Bu muayene esnasında burunda bulunan problemler saptanır. Hastanın burnuyla alakalı şikayetleri dinlenir ve nasıl bir burun şekli istediği bilgisi alınır.Bilgisayar destekli programlar vasıtasıyla hastanın fotoğrafları üzerinden altın oran hesaplamaları yapılır ve yeni burnun şekli kararlaştırılır. 3D tasarımlar vasıtasıyla, ameliyattan sonra hastanın nasıl bir burna sahip olacağı ameliyattan önce hastaya gösterilir. Hastayla beraber burnun son şekline karar verilir. Burnun yeni şeklini belirlerken amaçlanan, hastanın hayalindeki burun ile yüzüne en uyum sağlayacak burun şekli arasındaki orantıyı yakalamaktır. Estetikli olduğu belli olmayacak bir burun elde etmektir.

Burun estetiği operasyonlarında cerrah ve hastane seçimi çok mühim bir konudur. Zira kötü geçen estetik ameliyatlar içerisinde revizyonu en güç olan burun estetiği ameliyatlarıdır. Bu nedenle alanında uzman ve referanslı bir cerrah tercih edilmelidir. Bunun yanı sıra mutlaka cerrahınızla olan iletişiminizin de kaliteli olması gerekmektedir.

Burun estetiği ameliyatını bir hastane ortamında ve genel anesteziyle beraber olmanız gerekmektedir. Hem sağlık hem de konfor için buna dikkat etmelisiniz. Ayrıca burun estetiği ameliyatı lokal anestezi altında da yapılabilmektedir.

  • Yazıyı Beğendin mi?  

Benzer Yazılar

Bu yazıya henüz yorum yapılmamıştır, ilk yorumu yapmak için tıklayın.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

*
*