Burun Estetiği Ameliyatı Nerede Yapılmalıdır?

Burun Estetiği Ameliyatı Nerede Yapılmalıdır?

Burun estetiği ameliyatı epey ciddi ameliyatlar arasındadır. Öteki estetik cerrahi ameliyatlarına nazaran daha ciddi, komplike, fedakarlık ve bilgi birikimi isteyen burun ameliyatları için estetik cerrah seçimi, hastane – klinik seçimi ve ortamı çok önemlidir.

Bundan ötürü burun estetiği ameliyatının nerede yapılması gerektiği de önem arz etmektedir.

Burun estetiği ameliyatı ekseriyetle hastane ortamlarında, genel anesteziyle beraber yapılmaktadır. Fakat doktorlardan bazıları, burun estetiği ameliyatı için muayenehane ortamını tercih ediyor veya burun estetiği ameliyatını lokal anesteziyle yapıyorlar. Evet, bu şekilde de burun estetiği ameliyatı yapılabiliyor ancak çok doğru bir yöntem olduğu söylenemez. Bu yöntem hasta için büyük sorunlar doğurabilir. Çünkü burun estetiği ameliyatı esnasında hastaya, yoğum bir bakım lazım olmaktadır. Öte yandan kaliteli bir hastane ortamında hasta kendini klinik ortama göre daha güvende hissedecek, hastanede daha rahat olacaktır.

Burun estetiği ameliyatından önce doktor seçimine nasıl dikkat ediliyorsa hastane seçimine de dikkat edilmelidir. Bu nedenle burun estetiği ameliyatı olmadan evvel doktorunuza ameliyatı nerede yapacağını mutlaka sorunuz. Yapılacak yeri ve imkanlarını araştırınız. Zira burun estetiği ameliyatı yalnızca bir defa, en doğru şekilde yapılmalıdır.

  • Yazıyı Beğendin mi?  

Benzer Yazılar

Bu yazıya henüz yorum yapılmamıştır, ilk yorumu yapmak için tıklayın.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

*
*