Burun Estetiği Ameliyatı Kaç Saat Sürer, Hastane Süreci Nasıldır?

Burun Estetiği Ameliyatı Kaç Saat Sürer, Hastane Süreci Nasıldır?

Burun estetiği ameliyatının süresi, uygulanacak işlemlerin sayısına ve ameliyat sırasında kullanılacak tekniğe göre değişebilmektedir. Mesela; yalnızca burun törpüleme işlemi 30 ila 60 dakika sürerken, burun ucu estetiği, kıkırdak eğriliği, burun eti ameliyatı gibi farklı işlemler de ek olarak yapıldığında ameliyat süresi 2 saate kadar uzayabilmektedir.

Ortalama olarak bakıldığında, anestezi, uyuma ve uyanma süreleri dışında burun estetiği ameliyatı süresi takriben bir buçuk saattir.

Burun estetiği yaptırmayı düşünenler için hastane sürecini de ele alalım istedik. İşte burun estetiği ameliyatında hastane süreci…

Burun estetiği ameliyatı için telaş etmenize gerek yoktur. Hastalar genelde ameliyattan 1 saat önce hastaneye yatarlar. Ancak bir gece evvelinden hiçbir şey yiyip içmemelisiniz.

Ameliyathaneye girmeden evvel hazırlık aşaması, hasta katındaki hemşireler vasıtasıyla ayrıntılı olarak size anlatılacaktır. Ameliyathanede acil bir durum oluşması ihtimaline karşı rahatça müdahalede bulunulabilmesine imkan sağlaması için özel bir kıyafet giymeniz istenecektir. İç çamaşırı giymeden üzerinize giyeceğiniz bu kıyafetle ameliyathaneye götürüleceksiniz. Dolayısıyla çıplak olmayacaksınız. Ameliyathaneye hasta yakını alınmaz.

Burun estetiği ameliyatı evvelinde kan tahlilleri için kan alınacağından ötürü damar yolunuz açılmış olacaktır. Takılan serumun içine katılan ilaçlarla uyutulacağınız için narkoz aşamasında ağrı duymayacaksınız. Burun ameliyatı öncesinde halk arasında “cesaret iğnesi” olarak bilinen bir ilaçla heyecanınız azaltılacak ve rahatlatılacaksınız. Siz uyutulduktan sonra ise ameliyathane ısısı ekseriyetle alışık olduğumuz oda sıcaklığına göre soğuk olduğu için vücudunuz özel ısıtıcılarla ısıtılacaktır. Anestezi ekibi ve cerrahi ekip uyum içinde çalışacak ve ameliyatınız biter bitmez uyandırılacaksınız.

Eğer burun estetiği ameliyatınızda özel bir işlem veya müdahaleye gerek duyulmadıysa genel olarak burun estetiği ameliyatı olanlar, ameliyatın akşamında taburcu edilmektedir.

  • Yazıyı Beğendin mi?  1

Benzer Yazılar

Bu yazıya henüz yorum yapılmamıştır, ilk yorumu yapmak için tıklayın.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

*
*