Burun Deliği Estetiği

Burun Deliği Estetiği

Burun estetik ameliyatı olan kişinin ameliyat olduğunun anlaşılmaması için burun deliği estetik oranlarının yerinde olması gerekmektedir. Estetik ameliyat geçirmiş bir burun kendisini en çok burun deliklerinden ele verir.

Modern estetik cerrahide estetik ameliyat olmuş bir burnun, ameliyatlı olduğunun fark edilmemesi burun estetiğinin mühim amaçları arasındadır. Bu da burun deliklerinin doğal durması ile mümkün olabilir.

Burun delikleri yan taraftan bakılınca simetrik ve eşit elips olmalı; önden bakılınca kanatlarını açmış martı görüntüsü vermelidir. Burun delikleri, estetik ameliyattan sonra da oval şeklini muhafaza etmelidir.

Burun deliklerin estetik öneme olduğu kadar fonksiyonel öneme de sahiptir. Burun delikleri burundan içeri giren havanın yarattığı negatif basınca dayanamazsa giren hava miktarı azalır. Bundan ötürü burun estetiği ameliyatlarının ardından burun kanatlarının kıkırdak desteği zarar görmemelidir.

Esasında burun deliği ve onu çevreleyen yapılan karmaşık bir ünite oluşturmaktadır. Yedi bölümlen teşekkül eden burun kanatlarına çok özenli yaklaşılmalıdır.

Burun deliği estetiği bir burun ameliyatının parçası olarak da yapılabilir, tek başına da yapılabilir. Burun deliklerini çevreleyen burun kanatlarının yeri ve şekli burnun olduğundan uzun veya olduğundan kısa algılanmasına sebep olur. Bundan ötürü yalnızca burun deliği estetiği yapılarak dahi burun daha estetik bir hale getirilebilir.

Bu estetik ameliyatta burun deliklerinin boyutu değiştirilebilir. Büyültülebilir veya küçültülebilir. Kanatlar daraltılıp, şekli değiştirilebilir. Etki burun kanatları inceltilebilir.

Bu ameliyatta matematik formüller çok mühimdir. İki burun deliği arası mesafe için göz iç kenarları arasındaki mesafe ölçü olarak alınır. Kanatları açık martı görüntüsü cephe bakışta sağlanır ve düzgün oval şekli elde edilerek burun deliği estetiği nihayete erdirilir.

Nefes alırken sıkıntı çeken bazı kişilerde burun deliklerinin kıkırdak desteği yetersizdir. Burun deliklerine kıkırdak desteği yapılarak burun içine hava girişini artırmak da mümkündür. Bu gibi durumlarda genellikle dış kapakçık sistemi bozuktur. Burun kanadı kaslarının gereğinden fazla güçlü olmasına bağlı olarak burun deliği büyüklüklerinde basit bir botoks iyi bir çözüm olabilmektedir.

  • Yazıyı Beğendin mi?  

Benzer Yazılar

Bu yazıya henüz yorum yapılmamıştır, ilk yorumu yapmak için tıklayın.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

*
*