Burun deliği estetiği

Burun deliği estetiği

Modern estetik cerrahide ameliyat olmuş bir burnun ameliyat olduğunun anlaşılmaması burun estetiğinde en önemli hedef olmalıdır. Kişinin burun ameliyatı olduğunun anlaşılmaması için burun deliği estetiğinin iyi olması gerekir.

Bunun yollarından birisi burun deliklerinin doğal duruşudur. Ameliyat olmuş bir burun en önemli ipucunu burun deliklerinden verir. Burun delikleri yandan bakıldığı zaman simetrik ve eşit elips gibi olması gerekirken, önden bakıldığı zaman kanatlarını açmış martı görüntüsüne sahip olmalıdır. Burun delikleri oval şeklini cerrahiden sonra da korumalıdır. Oval şeklinin yuvarlaklaşması siyah ırka ve çocuklara özgü bir geometri olduğu için arzulanmaz.

Burun delikleri burun için estetik önemi olduğu kadar fonksiyonel önemi olan yapılardır. Burnumuzdan içeri giren havanın yarattığı eksi basınca dayanamaz ise giren hava miktarı azalır. Bu nedenle estetik ameliyatlarda burun kanatlarının kıkırdak desteğinin zarar görmemesi gereklidir.

Aslında burun deliği ve çevreleyen yapılar çok karmaşık bir ünite oluşturur. Yedi bölümden oluşan burun kanatlarına özenli yaklaşmak gerekir. Burun deliği estetiği tam bir burun ameliyatının bir parçası olarak yapılabildiği gibi, tek başına da yapılabilmektedir. Burun deliklerini çevreleyen burun kanatlarının yeri ve şekli burnu uzun ya da kısa algılanmasına neden olur. Bu nedenle sadece burun deliği estetiği yapılarak bile burun daha iyi hale getirilebilir. Burun deliklerinin boyutu küçültülüp, büyütülebilir. Burun kanatları daraltılıp, şekli değiştirilebilir. Etli burun kanatları inceltilebilir. Burun deliği estetiği yaparken matematik formüller oldukça önemlidir.

İki burun deliği arası mesafe için göz iç kenarları arasındaki mesafeyi ölçü alarak alırız. Kanatları açık martı görüntüsü cephe bakışta sağlarken, düzgün oval şeklini elde ederken burun deliği estetiği tamamlanır.

Nefes almada sıkıntı çeken bazı kişilerde burun deliklerinin kıkırdak desteğinin yetersiz olduğunu farkedilp, burun deliklerine kıkırdak desteği ile burun içine hava girişi arttırıyoruz. Burun kanadı kaslarının aşırı güçlü olmasına bağlı burun deliği büyüklüklerinde basitçe botoks çözüm olabilir.

  • Yazıyı Beğendin mi?  4

Benzer Yazılar

Bu yazıya henüz yorum yapılmamıştır, ilk yorumu yapmak için tıklayın.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

*
*