Burun Büyütme Estetiği

Burun Büyütme Estetiği

Bu başlığı okuyup da hayret etmeyen yoktur herhalde. Fakat yanlış görmüyorsunuz. Zira burun büyütme işlemi yapılabiliyor. Üstelik burun büyütme işlemi, estetik işlem kategorisi içerisine giriyor.

Burun büyütme estetiğiniz iki nedeni vardır. Bahsedeceğimiz ilk neden, daha az olan nedendir. Bazı insanlarda burun boyutları yüzüne oranda hakikaten çok küçük olabildiği gibi bazen de burun ucu çok yukarıda olduğu için burun ucuyla burun kökü arası kısa kalmaktadır. Bu durumla karşı karşıya olan kişiler daha uzun, sırtı daha yüksek bir burun beklentisi içerisine girebilmektedir.

Burun büyütme estetiğinin yapılma nedenlerinden ikincisi ise daha sık görülen bir nedendir. Bu neden, geçirilmiş hatalı bir burun ameliyatı sonrasında oluşan durumdur. Yapılan burun estetiği neticesinde burun şekli iyi olsa dahi burun sırtının gereğinden fazla alınmasıyla burun sırtı düşük kalabiliyor ya da burun ucunun gereğinden fazla kaldırılmasıyla burun uzunluğu kaybedilebiliyor.

Peki burun nasıl büyütülebiliyor?

Bir burnun büyütülmesi esasında küçültülmesi işleminden daha zor bir durumdur. Mevcut olan burun derisinin genişlemesi ve yeni, büyük burna uyum sağlaması gerekmektedir.

Sorun ileri düzeydeyse, burun içerisinde bulunan iskeleti destekleyerek tekrardan inşa etmek gerekeceği için yedek malzeme için kaburgadan kıkırdak almak gerekebilir. Şayet yalnızca hacim doldurmak gerekiyorsa ve bu hacimden payanda olarak kuvvet almak gerekmeyecekse kulak kıkırdağı, vücudun herhangi bir yerinden deri ve yağ dokusu ya da yalnızca yağ dokusu saçlı derimizin altındaki bir kasın zarı gibi dokular kullanılabilir.

Burun sentetik dolgular da artık kullanılıyor fakat her vaka sentetik dolguları kullanmaya uygun olmaz. Ekseriyetle küçük rötuşlar yapmak maksadıyla sentetik dokular, estetik cerrah tarafından önerilebilir.

Kısacası burun estetiği denildiğinde akla yalnızca burun küçültme ameliyatı gelmemelidir. Bazen burun büyütme estetiği de gerekli olabilmektedir.

  • Yazıyı Beğendin mi?  

Benzer Yazılar

Bu yazıya henüz yorum yapılmamıştır, ilk yorumu yapmak için tıklayın.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

*
*