Başarılı Burun Estetiğinin Sırrı Nedir?

Başarılı Burun Estetiğinin Sırrı Nedir?

Kulak Burun Boğaz Uzmanı Operatör Doktor Bekir Sivri, burun estetiği ameliyatının başarılı olmasının sırlarıyla alakalı bilgiler verdi.

Burun kadınların ve erkeklerin görsel bakımdan kendilerinde değiştirmek istediklerin bölgelerin en başında geliyor. Bununla beraber burun estetiği ameliyatı esnasında mutsuz olan ve ikinci burun ameliyatı yani revizyon olanların sayısı çok yüksek.

Eğer kişi kendine baktığında vücudunun herhangi bir bölgesini beğenmiyorsa mesela; burnunda bulunan kemerden veya burun ucunun düşük olmasından, burnunun yüzüne oranla büyük olmasından rahatsız oluyorsa ve bu durum kişinin sosyal yaşamını, ruh halini etkiliyorsa elbette bunun modern tıpta bir çözümü bulunuyorsa hasta bu durumu düzeltmek istiyor.

Burun estetiği ameliyatında yapılabileceklerin de bir sınırı olduğunu söyleyen Operatör Doktor Bekir Sivri, ameliyat sonrasında yaşamının tamamen değişeceğini, yeni bir eş, yeni bir iş bulacağını tasavvur eden bir kişinin ameliyat sonrasında mutsuz olması olasıdır, diyor.

Yaşamındaki tüm olumsuzlukların müsebbibi olarak burnunu gören, burun estetiği ameliyatının ardından bambaşka bir insan olacağına, tüm sosyal ortamının ve ilişkilerinin düzeleceğine, özetle yeniden doğacağına inan ve böyle bir beklentisi olan hastaların olduğunu söyleyen Sivri, bu kişilerin burun ameliyatı yapılmaması gerekir, diyor.

Sivri sözlerine şu şekilde devam ediyor: “Başarısız burun estetiği ameliyatının en mühim sebeplerinden biri, doktorun ameliyat evvelinde hastanın beklentilerini ve taleplerini tam anlamıyla anlayamaması veya hastanın bunları doktora net bir şekilde anlatamamasıdır.

Her hasta doktorunun ağzından burun estetiği ameliyatının riskinin olmadığını duymayı arzu etse de tabii ki her ameliyatın kendine ait ve anesteziye ait riskleri vardır. Bu riskler, kişiden kişiye değişmekle beraber her ameliyat için mevcuttur. Burun estetiği ameliyatı ne denli usta ellerde yapılırsa yapılsın ortalama yüzde 5 gibi revizyon denilen ikinci burun ameliyatına ihtiyaç olasılığı bulunur.

Burun estetiği ameliyatı evvelinde riskli, sorunlu burunlarda bu oran artmakla beraber bu risk bütün hastalar için geçerlidir.

Hasta için en zor kararlardan biri doktor seçimidir. Bence burun estetiği ameliyatında başarılı bir netice elde etmedeki en mühim faktörlerin başında bu gelir. Doğru doktoru seçmek hem sağlık için hem de burnun geleceği için çok önemlidir. Doğru bir tercih riskleri epey azaltır ve sizi mutlu eder.

Burada doktorun daha evvel ameliyat ettiği kişileri görmek ilk yapılması gerekendir. Doktorla iletişim de çok önemlidir. Doktorunuza güvenebilmeniz gerekmektedir.”

 

  • Yazıyı Beğendin mi?  

Benzer Yazılar

Bu yazıya henüz yorum yapılmamıştır, ilk yorumu yapmak için tıklayın.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

*
*