3D Burun Estetiği Nedir?

3D Burun Estetiği Nedir?

3D Burun Estetiği, estetik burun ameliyatı evvelinde burun estetiği sonrası için üç boyutlu görüntüleme sisteminin devreye sokulması işlemidir.

İnsanlar burun estetiği ameliyatından önce, yeni burunlarının kendilerinde nasıl duracağını çok merak ederler. Bu meraklarında da çok haklıdırlar. Zira yüz, insan için çok önemlidir. İşte bu nedenle estetik ameliyat sonrasında nasıl bir burna sahip olacaklarını dijital bir ortamda görmek isterler. İnternette ameliyat olmuş kişilerin önceki hallerini ve sonraki hallerini görerek fikir edinmeye çalışırlar.

Burun estetiği yaptırmak isteyenleri bu meraktan kurtaran yöntemin adı 3D Burun Estetiği’dir. Yani 3 boyutlu görüntüleme sistemi.

3 boyutlu görüntüleme sistemiyle hastalara ameliyat olmadan önce, ameliyat sonrasında nasıl görünecekleri gösterilip fikir verilir.

Yine 3 boyutlu görüntüleme sistemi ile kişilerin beğendiği ünlü kişilerin burunlarının yüzlerine uyup uymayacağını görmek de mümkün. Mesela bir ünlünün burnu, hastanın yüzüne uygun mu değil mi, bu anlaşılabiliyor.

3 boyutlu görüntüleme programı, bir hekimin muayenehanesinde mevcut değilse hastalarına yalnızca burnun yan profilinden fotoğraf çalışması yapılabilir. Bilgisayar programları yalnızca yan profil şeklini düzeltmek için uygundur. Burnun, burun deliklerinin, burun ucunun ön taraftan nasıl gözükeceğini bilgisayar programlarından görmek mümkün değildir.

3D Vektra programı ile fotoğraf çalışması için yapılabilmesi için daha evvelden cep telefonu ya da fotoğraf makinesi ile çekilmiş bir fotoğraf kullanılmamaktadır. 3D Vektra programı, fotoğraf çalışması yapmak için kendi fotoğraf çeker.

3D Vektra programıyla burun şeklinizi, ön taraftan ve deliklerden görebilmeniz için güvendiğiniz bir plastik cerrahın muayenehanesine gidebilirsiniz, muayene olabilirsiniz.

  • Yazıyı Beğendin mi?  7

Benzer Yazılar

Bu yazıya henüz yorum yapılmamıştır, ilk yorumu yapmak için tıklayın.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

*
*