15 dakikada ameliyatsız burun estetiği

15 dakikada ameliyatsız burun estetiği

Burun yüzümüzde tam ortada ilk olarak göze çarpan ve yapısındaki en küçük değişikliklerin kişinin yüzündeki ifadeyi oldukça etkilediği bir organdır . Estetik bir bir profil için burnun yüze oranı ve şekli oldukça önem taşır. Bir burnun yüzün şekline göre küçük veya büyük oluşu geniş veya dar oluşu gibi durumlar yüzümüzün duruşunu ve bakışını tamamen değiştirebilir. Bu yüz karakterimize olumlu yansıyabileceği gibi farklı bir burun görselline de sahip olabiliriz.

Estetik, güzel burun yapısına sahip hastalarda bile yıllar içinde bu görüntü değişebilir. Ayrıca kemik ve kıkırdak yapıda değişiklik yapmadan uygun hastalarda estetik açıdan yeterli bir burun elde etme şansımız vardır. Ameliyatsız burun estetiği işlemi bu tür hastalarda kısa süren maliyeti düşük bir işlemdir.

Ameliyatsız burun estetiği nedir?

Geleneksel işlemlerin aksine ameliyat gerektirmeyen estetik işlemler, neredeyse anlık sonuçlar yaratır ve geleneksel burun estetiği operasyonundan daha az maliyetlidir. Uygun burun yapısına sahip kişilerde cerrahi olmayan burun estetiği işlemleri geleneksel ameliyatlara göre daha idealdir. Hiçbir ameliyat gerektirmediğinden ameliyatla ortaya çıkabilecek riskleri de ortadan kaldırır. Eski yöntemlere nazaran neredeyse anlık sonuçlar elde edebileceğiniz bu işlemle hastalar rutin hayatlarındaki aktivitelerine kısa sürede geri dönebilirler.

“15 dakikada burun estetiği olarak adlandırılan bu işlemde öncelikle hastanın gereksinimlerini bilgisayar ortamında hasta ile birlikte değerlendiririm ve hastaya işlemden sonra en gerçekçi sonucu göstermeye çalışırım. Hastanın burnunda istenen görselliği sağlamak için belirlenen özel alanlara botoks veya dolgu yapılır veya iple askı işlemi uygulanır . Normalde bu işlemler kırışıklık ve istenmeyen çizgileri tedavi etmek için kullanılır. Bu enjeksiyonlar, burnun istenmeyen çıkıntılarında, tümseklerinde veya burun ucu düşüklüğünde de kullanılabilir.

Tedavi 15 dakika civarında sürer ve hasta hemen sosyal hayatına geri dönebilir.

Burun boyutunun küçültülmesi, daraltılması veya kısaltılması gereken hastalar için bu işlem uygun değildir ve denenmemelidir . Burnun gerçek şekil ve büyüklüğü tamamen değiştirilmek i

  • Yazıyı Beğendin mi?  4

Benzer Yazılar

Bu yazıya henüz yorum yapılmamıştır, ilk yorumu yapmak için tıklayın.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

*
*